Samsung Apps'i gerçekten kullanan var mı?

Samsung'un ceplerindeki özel Samsung uygulamalarını gerçekten kullanan var mı? Cevap vahim!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung Apps'i gerçekten kullanan var mı?

Samsung'un kendi geliştirdiği ve Galaxy ceplerine eklediği özel uygulamaları gerçekten kullanan var mı? Yeni bir analize göre tüm Samsung uygulamalarını bir araya getirdiğinizde, uygulamaların kullanım süresi ayda sadece 7 dakikaya ulaşıyor.

Samsung marka telefonlar, S Health, ChatON, S Memo, S Voice, Samsung Hub ve daha birçok özel uygulamayla geliyorlar. Strategy Analytics'in yaptığı bir araştırmaya ise bu uygulamaların çoğunu pek kimsenin kullanmadığını gösteriyor. Örneğin ChatON, günlük kullanımı bırakın, ayda ortalama sadece 6 saniye görüntüleniyor.

Kullanıcıların faydalı bulduğu Samsung uygulamaları arasında ise sesli asistan S Voice ve not alma uygulaması S Memo var. Ancak bu uygulamaların kullanım süreleri de ayda ortalama 4 dakikayı geçmiyor. Strategy Analytics, daha iyi bir karşılaştırma için bu rakamları Google uygulamalarınınkilerle de karşılaştırmış. Örneğin YouTube'un uygulaması ayda ortalama 147 dakika, Google Play ise ayda 52 ile 74 saniye arasında kullanılıyor. AppOptix uygulamasının verilerini temel alan araştırma, sadece Galaxy S3 ve S4 sahibi olan 250 ABD'li kullanıcı üzerinde gerçekleştirilmiş.

Samsung uygulamalarından kurtulma

Samsung'un uygulamaları çoğu kullanıcı için telefonda gereksiz yer kaplıyor. Bu tür sistem uygulamalarını kaldırmak için genellikle root erişimine ihtiyacınız var. Bunun ardından Titanium Backup gibi bir uygulama kullanarak kullanmadığınız uygulamaları dondurabilir veya tamamen kaldırabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Çöp... Samesung çöp...

@28 Nis 2014 19:35 Bi şeyden anladığınız yo konuşmayın lütfen sizin gibi kişiler yüzünden büyük markalar çöpe dönüyor

@28 Nis 2014 19:35 Samesung derken nokiadan ilham aldığını bilmek güzel birşey fakat tasarım açısından aynı kelimesini samsungdan önce hakeden bir apple var ve daha niceleri

@28 Nis 2014 19:35 her sene aynı çıkan apple altın dimi

Devre dışı bırakmak için root erişimine gerek yok.

@28 Nis 2014 19:38 Nasıl yapılıyor?

@29 Nis 2014 02:54 Uygulama Yöneticisinde istediğiniz uygulamayı bulup, tıklıyorsunuz. Açılan uygulama penceresinde devre dışı bırak butonunu tıklıyorsunuz. Uygulama durduruluyor ve arka planda da çalıştırılmıyor. Ayrıca, uygulamalarım listesinden de kısa yolu kaldırılıyor (Uygulama yüklü kalıyor ama pasif duruma getiriliyor).

Filipboard samsungunmu? Artık silme vakti geldi o zaman.

Samsung telefonu olanlar zaten chaton zikkiminin ne halta yaradigini bile bilmez ki tamamiyle gereksiz bir uygulama neymis butun mesajlasmalari tek bunye altinda toplicakmis. Basli basina sacma bir uygulama.

@28 Nis 2014 19:54 kullanmasını bilmiyene...

donanım konusunda harika olan samsung bi yazılım işini halledemedi. çok mu zor acaba bir grup başarılı ux designer ve yazılım mühendisi tutmak? yazılımdaki başarısızlığı zaten kendi işletim sistemi çabalarının hüsranla sonuçlanmasında da görülüyordu bakalım yeni işletim sistemi nasıl olacak.

milyonlarca kullanıcı var, 250 kişilik bir grup, bunların ortalamasını doğru göstermez!!!

Lanet olasi uygulamalardan nefret ediyorum bi ise yaradigi yok !

Rootsuz nasıl yapılıyor o zaman

Polaris office sadecebonda adobe u acmazsam.

ChatON o kadar zavallı ki WP için bile yayınlandı belki kullanan olur diye

@28 Nis 2014 23:59 ama bada için sonlandırıldı sonradan samsung bu güven olmaz.

Güncel Android sürümlerinin zamanında kullanıcıya sunulmamasının, eski sürümlerin dayatılmasının sebebi de firmaların kendi uygulamaları. Google acilen buna bir çözüm bulmalı.

Google ve diğer üreticilerin, bu stok yüklemelere bir son vermesi lazım zaten. ya da en azından tamamen kaldırılabilir yapmaları gerekiyor.

cevap: vahim... ilahi çip ya :))

Samsung tel s memo hariç hepsi çöp ama smemo başarılı

Sen de yorum yaz