Samsung Batı Avrupa'da birinciliğe yükseldi!

Sonunda beklenmeyen oldu; Nokia, çok önemli bir bölgede tahtını kaybetti. İşte onu deviren diğer dev

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung Batı Avrupa'da birinciliğe yükseldi!
Batı Avrupa'da birinci çeyrek rakamları

Nokia, cep telefonlarında Batı Avrupa'daki liderliğini Samsung'a kaptırdı. Nokia, geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine göre satışlarında yüzde 10.3'lük düşüş kaydetti ve bu senenin birinci çeyreğinde 12.6 milyon satış yaptı (toplam pazar payında yüzde 5'lik büyüme kaydetti). Samsung ise satışlarını yüzde 5.3 artırarak 13.2 milyon ürün sattı. Bu sayede Samsung, pazar payını yüzde 29'a taşıdı, Nokia ise yüzde 28'in altına kaldı.

Akıllı telefonlar segmentinde ise Apple az farkla önde. Amerikan üretici bu senenin ilk çeyreğinde 4.4 milyon iPhone satmayı başardı. Bu, geçen seneye göre yaklaşık yüzde 50'lik bir artışa tekabül ediyor. Apple'ın şu anki pazar payı ise yüzde 20.8.

Akıllı telefon işletim sistemlerinde
ise Android, yüzde 35.7'lik pazar payı ile ezici bir üstünlüğe sahip. Apple'ın iOS'u onu yüzde 20.8 ile takip ediyor. Symbian ise 20.5 ile üçüncü.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

böyle giderse 20 yıl sonra nokia diye bir firma kalmayacak

MeeGo'yu bıraktı ya daha da beter olacak millet akın akın özgür yazılıma , Linux'a geçerken o kalktı WP7'ye geçti sandı ki hep bir numara olacam ve kullanıcı ben ne verirsem onu kullanır.

Sirf kafadan ben 10 15 kisiye samsung galaxy s aldirdim bunlarda tanidiklarina o sekilde aldirdi diye düsünürsek baya bi katkim oldu avrupada(%0,001 falan). O deilde samsung almam birdaha o kesin Htc'nin gözünü yiyim. Samsung ne zaman root ederken brick olan aletleri garanti kapsamina alir o vakit fikrimi degistiririm.

I Love Samsung!

Android gumbur gumbur geliyor - kimse de durduramiyor...

Beklenmeyen mi oldu ??
Çok önceden belliydi bunun olacağı

Sonunda, artık kabullenmek lazım Nokia yeni pazarda bir çuval inciri 5800Xpress music telefonu ile berbat etti, artık kimsenin güveni kalmadı.Toparlamaya çalışıyorlar Symbian'ı bırakıp ama kaybedilen güven, ve müşteri geri gelir mi zaman gösterecek.

Galaxy S 2 cikti simdi bu rakam daha da yukselir.

"Sonunda beklenmeyen oldu; Nokia, çok önemli bir bölgede tahtını kaybetti. İşte onu deviren diğer dev"
beklenen oldu denseymiş daha iyi olurmuş
samsung hoş ama desteği pek yok telefonları güncellemeyi çok çabuk bırakıyorlar

"Samsung ne zaman root ederken brick olan aletleri garanti kapsamina alir o vakit fikrimi degistiririm."

sadece samsung'da dğil her firmada öyle. root'lamak yasal bir işlem değil. tavsiye etmez kimse. ben dahil.

"böyle giderse 20 yıl sonra nokia diye bir firma kalmayacak"

Böyle dik kafalaları dünya bir anda yerin dibine gömer... 20 yıl değil 5 desek yeridir. Ama kendini toparlarsa o zaman diyecek bir şey yok...

Sirf kafadan ben 10 15 kisiye samsung galaxy s aldirdim bunlarda tanidiklarina o sekilde aldirdi diye düsünürsek baya bi katkim oldu avrupada(%0,001 falan). O deilde samsung almam birdaha o kesin Htc'nin gözünü yiyim. Samsung ne zaman root ederken brick olan aletleri garanti kapsamina alir o vakit fikrimi degistiririm.
---------------------------------------------------------
root yaparken brick olduysa korkmanıza gerek yok verin servise:) zaten sistem açılmıyor nasıl root olduğunu görecek:D dersiniz kiesle güncellerken kies kilitlenmiş sonunda brick oldu:) Taktiksel olarak yine kullanın bunu;)

Zamanında Nokia gerekli tedbirleri alsaydı bunlar olmaz ben bile şuan samsungtan vazgeçemiyorum.

ANDROİD BUNDAN SONRA DURDURULAMAZ GELİŞMEYE ÇOK AÇIK Bİ SİSTEM SADECE AKILLI CEPLER DEĞİL BAZI FIRMALAR BEYAZ EŞYALARDA BİLE KULLANACAĞINI AÇIKLADI .. SAMSUNG GALAXY S E GÜNCELLEME GEÇ GELİYORMUŞ DEMİŞ BAZI ARKADAŞLAR,BEN 2.3.3 KURDUM TELEFON KENDİNİ AŞTI ,SAMFİRMWARE DEN İNDİRDİM ROM DOSYASINI ODİNLE FLASHLADIM 2 DAKIKA ZAMAN TUTTU ALIN SİZE GÜNCELLEME DESTEĞİ,AYRICA SAMSUNG GUNCELLEME DESTEĞİNİ KESSEDE NEXUS S GUNCEELEMESİNİ İLERDE PORTLAYIP GALAXY S E KURUN BAKIN KEYFINIZE AÇIK SİSTEM NİMETLERİ ,KENDINE GUVENMIYORSAN KURMA ÇÜNKÜ ARAŞTIRIP BİLGİ EDİNMEDEN İŞE KALKIŞIRSAN PATLAR O TELEFON ELİNDE =)) SENELERCE SYMBIAN KULLANDIM EN SON 5800 HACK FALAN YAPMIŞTIM GALAXY S ALDIM SONRA ANDROID BILGIM SIFIR 1 AY KONULARI OKUDUM ARAŞTIRDIM VE SONUNDA GUNCEL ROMLARI YUKLEMEYE BAŞLADIM KOLAYCA SIKINTI YOK 3 TUŞ PROBLEMIDE YOKTU BENIM CEPTE AMA 3 TUŞ PROBLEMINIDE HALLEDIYORSUN ONUNDA ÇÖZÜMÜ VAR VE YANLIŞ YAĞSANDA AL RECOVERY MODA ROMU TEKRAR KUR YOLA DEVAM ET =p

beter olsun batsın gıtsın yaptıgı hıc bır ısın arkasında durmayan kısılıksız bır fırma oldu cıktı bır N8 aldım aldıgım gunden berı servıste kvk ve nokıa ıkısıde al bırını vur bırıne her tur kısılıksız cambazlık bu ıkı fırmada

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play