Samsung, bedava Başlat menüsü sunacak

Windows 8'de başlat menüsü yok. Ama bu bilgisayarları alırsanız, olacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung, bedava Başlat menüsü sunacak

Samsung, satışa sunduğu Windows 8'li laptop'larda, Başlat menüsünü işletim sistemine geri getiren bir uygulama yükleyecek.

İlk olarak Windows 8'li cihazlarla sunulması beklenen Quick Starter uygulaması (eski adıyla S Launcher), bu ürünler piyasaya sürüldükten sonra ücretsiz bir indirme olarak da hizmete açılacak. Samsung, Quick Starter ile değişime hazır olmayan kullanıcıların işini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bilindiği gibi Windows 8'in masaüstü modunda bir başlat menüsü bulunmuyor ve başlat menüsünün yerini "Metro" ekranı alıyor.

Samsung, Quick Starter'ı S Manager yazılım paketinin bir parçası olarak sunacak. S Manager, Samsung'un Windows 8 makineleri için son sürücüleri ve yazılımları içeriyor.

Windows 8 için Başlat menüsü sunan birçok üçüncü parti üretici olacak gibi görünüyor. Samsung ise bu hamlesiyle HP, Dell ve Sony gibi rakiplerine karşı avantaj elde etmek istiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

start8,iobit start menu 8,classic shell,vistart bunlar isteyen herkes için :)

Sorun sadece baslat menusu degil. Masautu ve uygulamalar, Aero'un gitmesi, MediaCenter'in yoklugu... Windows 8 yukseltme yapmak icin hic bir sey vaad etmiyor, verdiginiz paraya 15 dolar bile olsa degecek birsey olmadigi gibi bir suru karmasa. Windows 7 en iyisi bos verin...

bunun için pc alınacsa zaten o kişi bi halttan anlamıyor demektir

çok önemli bir eksikli klasik başlat menüsü windows 8 e alıştıktan sonra hiçbir şekilde ihtiyaç duymuyorsunuz klasik başlat menüsünde erişebileceğiniz ne varsa yenisindede erşebiliyorsunuz

kısaca buna, düzenbaz samsung ve hala acemi ötesi olan microsoftdan absürdlüğün son noktası diyebiliriz...

@18 Eki 2012 13:34 Bu kafa ne kafası

@18 Eki 2012 13:34 hmm bi apple fanboy vakası daha anlat bakalım küçükken travma mı geçirdin...

@18 Eki 2012 13:34 cebine bir kaç apple ürünü girince böyle oluyor.modern zombiler

@18 Eki 2012 13:34 :D aynısından bende istiyom, iyi kafa yapmış.

@18 Eki 2012 13:34 Hacım ne nefret varmış sende..samsungun adını duyduğun yere kusuyon...hep bu aşırı iphone reklamlarından dolayı gaz yapmış miden :) adamlar başlat menusu koymuş özelleştirmiş sanki sana zorla samsung al diyen var git mac laptoplara güzel yorumlar yaz...yada mideni yıkattır tarafsız bak hayata...iphone veya samsunga takılma...cüzdanına takıl...

@18 Eki 2012 14:39 bu kafa apple kafası...

Metro adı artık kullanılmıyor. her seferinde üstüne bsa basa söylüyorum.

samsung yine yapmış çakmasını her zamanki gibi. gerek de yok kalitesiz samsung araçlarına.

@18 Eki 2012 15:25 samsung olmasa senin o apple da olmazdı fanboy arkadaş!

Windows 7 den beri hiç başlat menüsü kullanma ihtiyacım olmadı. Bulmak istediğim şeyi arama satırına yazıyordum hep. O şekilde ulaşıyordum.

@18 Eki 2012 17:45 Sistem Bilgisi'ni bulabiliyormusun? "Başlat>Tüm Programlar>Donatılar>Sistem Araçları>Sistem Bilgisi" .Nerde şimdi????

ya arkadaşlar saygı duyun azcık microsoft olmasa napardık :)

win7 foreveeeer...

peki o nu samsung cihazdan hackleyip herhangibir bir pcye atsak :)

Son sürümünü indirip 1 hafta zor kullanabildim hatta katlanabildim diyelim 8 e açıkcası 7 den 8 e geçmek için hiçbir sebep bulamadım tamam vista gibi bir felaketten sonra 7 mükemmel gelmişti bana ki halada öyle kişisel fikrim 7, 8 den kat be kat güzel belki tablet pc de işin rengi değişir ama masaüstü yada notebookta bana göre çokta gerekli değil upgrade.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play