Samsung, Bixby'yi Tüm Uygulamalarda Kullanabilir!

Samsung, daha önce ortaya atılan "rica" iddialarının aksine, Galaxy S8 için geliştirdiği yeni dijital asistanını cebin her alanıyla bütünleştirebilir!

Samsung, Bixby'yi Tüm Uygulamalarda Kullanabilir!

Samsung'un 2017 amiral gemisi Galaxy S8'in en çok öne çıkan özelliklerinden bir tanesi, sesli dijital asistan Bixby olacak gibi görünüyor. Her ne kadar Koreli şirketin, Google'ın ricası ile Bixby'yi erteleyeceği iddia edilmiş olsa da, yeni bilgiler, Samsung'un geçen haftalarda satın aldığı Viv'in yapay zekasını Bixby'de kullanacağını söylüyor.

Sammobile'a göre Samsung, Galaxy S8'le yüklü gelen neredeyse tüm uygulamalarda Viv'in yapay zeka teknolojisinden faydalanan Bixby'yi kullanacak. Bixby, S Voice'ten çok daha gelişmiş olacak ve sistem çapında çalışacak. Örneğin galeri uygulamasında Bixby'den belirli bir kritere uygun fotoğrafları göstermesini isteyebileceksiniz.

Samsung, Galaxy S8'in bir dijital asistanla geleceğini geçen günlerde söylemişti. Bixby'nin özellikleri arasında Google Assistan veya Apple Siri'ye benzer, içeriği temel alan cevaplar vermek ve işlevler sunmak var. Bununla birlikte Google'ın Android'li bir cihazda Bixby'nin gibi farklı bir dijital asistan kullanılmasına nasıl bakacağını şimdilik bilmiyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Cortana'nın Android üzerinde çalışmasında sorun görmeyen Google Bixby için mi problem çıkartacak ? Daha da önemlisi hem ABD hem uluslararası tekel yasaları gereği İşletim Sistemi geliştiricilerinin elleri kolları bağlı.

Eminim samsung öyle bir şey yapsa bile Türkçe desteği vermez.Samsung bu işte, bu kadar değersiz, 3 kuruşluk bir firma.Ve ayrıca, eminim ki yine Siri'yi geçemeyecek kadar dandik olacaktır.Bunu reddeden aşırı 'umutla yaşamayı seven' samsung fanboyları bu yazdıklarımı yazsın bir köşeye, akıllarından çıkarmasınlar.Durum aynen böyle olacak!

Çok güzel olmuş Allah sahibine bağışlandı para pul yooook

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir