Samsung, BlackBerry'yi satın almaya çalışıyor

Samsung'un önemli bir cep devini almak istediği söylentisi ve yaşananlar... Hepsi haberimizde!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung, BlackBerry'yi satın almaya çalışıyor!

Reuters'tan gelen raporlar, Samsung'un bir zamanların cep devi BlackBerry'yi 7,5 milyar dolara satın almak istediğini söylüyor. Ancak BlackBerry, dün yaptığı bir açıklamada bu iddiaları hızla yalanladı.

Rapora göre Samsung, BlackBerry'nin patent portföyüne sahip olmak, bunun yanında güvenlik özelliklerini de kullanarak Knox platformunu güçlendirmek istiyor olabilir. Samsung'un BlackBerry'ye olan ilgisinin BlackBerry'nin 2010'da satın aldığı, QNX platformu olabileceği düşünülüyor. QNX, işletim sistemleri, otomotiv ve "Nesnelerin İnterneti" üreticileri için geliştirme araçları sunuyor.

İddialar, Samsung ve BlackBerry arasındaki görüşmenin geçen hafta olduğu yönünde. Ancak BlackBerry'nin dün yaptığı açıklamaya göre böyle bir görüşme hiç yaşanmadı. BlackBerry, akıllı telefonlarda geriye düşmüş olsa da güvenlik teknolojileri, patentler, QNX bölümünün otomotiv ve endüstriyel yazılımlarıyla hala güçlü bir oyuncu. Bu yüzden Samsung gibi firmaların hedefinde olması gayet doğal.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Alsında adam etsin

Dev derken X(

temcere yuvarlanmış kapağını bulmuş terimi birkez daha kanıtlandı:)))

WhatsApp bile 19 milyar dolara gitti..!

ben orta seviyede çinli üreticilerin mobil telefon piyasasına hakim olacağını ve çok iyi hamleler yapamaz ise Samsung' unda NOKIA ve Blackberry ile aynı kaderi paylaşacağını düşünüyorum. Ancak hala bu işten iyi para kazanan Samsung' un kolay kolay sektörü terkedemeyeceğini ve terketmeye mecbur kaldığında da artık çok geç olacağını düşünüyorum. Samsung ve diğer koreli üreticiler hayatta kalabilmek için Çin'li rakiplerinden daha yüksek teknolojik altyapıya sahip Japon üreticiler ile iktisadi ortaklıklara giderek güçbirliği yapmak zorundalar. Yoksa Çin menşeili şirketler sahip oldukları avantajlar ile söylediklerimi çok kolay başaracaklardır. En fazla 5-7 yıl içinde bu olaylara şahit olacağız

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play