Samsung'un telefonlarında büyük açık!

Samsung telefonlardaki bu özellik, kullanıcıların canını yakıyor; hacker'ların ağzını sulandırıyor!

Samsung'un telefonlarında büyük açık!

Samsung telefonlarda bulunan uzaktan erişim özelliği, telefonda bir sorun olduğunda arkadaşlarımızın telefona bağlanıp ayarları yapmasına yardımcı oluyor ancak aynı zamanda da büyük bir tehdit içeriyor.

Güvenlik uzmanlarına göre Hacker'lar, bir şekilde telefona zararlı yazılım yüklemeyi başardığında, ki Android ekosisteminde bu hiç zor bir iş değil, telefonun uzaktan erişim özelliğini kullanarak cihaza tümüyle hakim oluyorlar ve telefonun sahibinden fidye almadan telefonu tekrar kullanıma açmıyorlar. Böylece hacker'lar telefonu, kullanıcılarının elindeyken rehin almış oluyor.

Samsung'un uzaktan erişim özelliğinde, telefonu uzaktan kilitleme komutunun telefonun sahibinden gelip gelmediği kontrol edilmediği için bu özellik hacker'ların işine yarıyor. Samsung'un sorunu gidermek için uzaktan erişimle telefonla ulaşan kişilerin telefon sahibinin iznine sahip olduğunu daha sıkı kontrol etmesi ve kilitleme komutu için farklı bir onay prosedürü geliştirmesi gerekiyor.

Öte yandan, Samsung kullanıcıları uzaktan erişim özelliğini kolayca kapatabilirler. Bunun için, şu adımları takip etmeleri yeterli: Ayarlar > Daha Fazla > Cihazımı Bul > Uzaktan Erişim

Bu arada Samsung da, sorunu gidermek için bir yama üzerinde çalıştığını bildirdi.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Samsung :(

Ne de olsaSamsung şaşırmadım bu habere. WP sistemine laf atarlar ama böyle sorunlar hayatta olmaz hep güvende. Lumialar hakikaten iyi telefon arkadaş.

Bi bitmediniz ya yok Samsung kötü yok Android güvensiz He he öyle, Epıl on numara güvenli. Hadi bi yatın.

napsak s4 miniye wp mi atsam diye düşünüyorum şimdi yada ubuntu atalım ben bunu bi düşüneyim .

Ünlülerin çıplak fotolarını da sızdıran Samsung zaten di mi

Samsungun yazilimcilarinin şirkette masa tenisi oynadığına eminim yoksa boyle bir açığın çıkması normal bir olay değil fazla para bunlara iyi gelmemis

Apple'ın güvensiz olduğunu 1 nanosaniye içerisinde kabul edenler cici samsungları güvensiz çıkınca katiyen reddediyorlar. bu kadar mantıksızsınız işte.

Yav arkadaşım Apple güvensiz olduğu ispat edilidi sen ne diye konuşursun ki, oysa Samsung hakkında yok hackerların ağzı sulanıyor yok açık var dikkat yok aman nolur nolmaz, eee bir şey olduğu yok sadece varsayım üzerine. Android mi güvenli Apple mı sorusunun cevabını gerçekten sağlam tarafsız kaynaklardan bir araştırın bakalım sonuç ne çıkacak, efsaneler mitler ile uyumayın.

ey kamiller ( Hacker'lar, bir şekilde telefona zararlı yazılım yüklemeyi başardığında ) yazmakta ve o uzaktan erişim kapatabiliyorsa hiçte abartılacak bir konu değil fanboyluğa gerek yok

Bu özellik kapatıldığında hackerlar giremiyorsa nasıl büyük açık oluyor acaba? Biz güvenlik açıklarını programcıların gözünden kaçan hatalar olarak biliyorduk. Microsoft'un ve Apple'ın yaptıkları gibi... Oysa burada gözden kaçma yok açılıp/kapatılabilen bir özellik sadece!

S3 minide bu sorun varmi

00.17 tam tersi epil sizdirdi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir