Samsung cep telefonuna kanat takıyor!

Samsung'un cep telefonu klavyelerini baştan aşağı değiştirecek bir fikri var: Kanat takmak!

Samsung cep telefonuna kanat takıyor!
Samsung rakiplerini geride bırakmak için çalışıyor

Samsung iki yandan kanat şeklinde açılan klavyesiyle çok ilginç bir el cihazının patenti için başvurdu. İki yana kanat gibi katlanarak toparlanabilen iki parçalık ilgi çekici bir klavye bu. Palm Pre'nin çok küçük olan klavyesini ve Apple iPhone'un ekranı kaplayan sanal klavyesini aşan bu yeni tasarım, çok hızlı ve rahat yazmaya imkan tanıyacak gibi görünüyor.

Ama bu klavyenin en büyük avantajı, ortadaki ekranda rahat rahat resim görebilmek. Bu sayede özellikle Apple'ın iPhone'una büyük fark atıyor. Bu arada emsallerinde olduğu gibi dokunmatik ekranı olacağını da belirtmeyi unutmayalım. Yani kullanıcı her zaman klavyeyi açmak zorunda değil.

"Mobile Terminal Having Rear Keypad" adı altında başvurusu yapıldı. Bunun açılımı yanda klavyesi olan taşınabilir terminal. Burada dikkat çeken nokta ürünün telefon değil terminal adı taşıması. Samsung patenti alabilecek mi, alırsa da telefonlarda kullanacak mı bunlar henüz belli değil. Bekleyip göreceğiz.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

güzel gelişmeler bunlar

amaaaaan 50 liralık bir nokia kullanıyorum kafam rahat. kronometresi bile var

Benq-siemens sk65 modeline bakarsanız onun da klavye tasarımı buna benzer biçimdeydi. Ya da nokianın da bu tarz tasarımları vardı. Ayrıca Nokia'nın communicator serisindeki tam klavyeler de yabana atılır cinsten değil. Gereksiz bir Samsung tasarımı. Buna patent veren olursa öylelerini yaşatmamak lazım.

açıkçası güzel bişey ama klavye açıkken şu eski kırmızı otobüslerde olduğunuzu düşünün. bi çukura girdin sonra fren ÇAT klavye kırıldı. sonuç: kullanıcı hatası. kesinlikle sağlam ve hafif bi malzemeden yapılması gerekir klavyenin çünkü telefonuda tutmak için 3. elimiz yok.

Kanatlar da dokunmatik olursa güzel olur :D

Bence tutmada sıkıntı olur gibi geliyor. Nedeni klavyeyi açtığınızda ister istemez klavyeyi iki elle tutacaksınız. O zamanda telefonun üstteki ağırlığı aşağıya doğru baskı yapıp tutmayı zorlaştıracak diye düşünüyorum.

bence saçma ve kullanışsız bi alet

aklına her gelen şeyin patentini almak oldukça avantajlı bir durum...mesela apple aldı multitouch patentini şimdi kimseye koklattırmıyor millette apple çok başarılı başkası multitouch yapamıyor zannediyor...o yüzden saçma veya güzel hiçbirşeyi bekletmeyip patentini almak en iyisi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir