Samsung da akıllı saat üretecek

Samsung ve Apple arasındaki bitmeyen rekabet, Samsung'un bu kararıyla daha da sertleşecek!

  • Berk Toparlak
Samsung da akıllı saat üretecek

Giyilebilir teknolojinin hızla yayıldığı günümüzde, firmalar da artık asıl kulvarlarından çıkarak bu pazara ağırlık vermeye başlamış durumda. Söz konusu teknolojinin vazgeçilmez ürünü şüphesiz akıllı saatler. Sony, Nokia, Apple derken, Samsung da akıllı saat üreten firmalar kervanını katılan son isim oldu.

Bloomberg'e konuşan Samsung'un mobil patronu Lee Young Hee, akıllı saat üretimine başladıklarını ilk ağızdan duyurdu: "Akıllı saat üzerinde uzun süredir çalışıyoruz. Biz ürünlerimizi geleceği düşünerek hazırlıyoruz ve akıllı saat de bunlardan sadece bir tanesi."

Bildiğiniz üzere, henüz duyurulmamış olsa da, Apple da şu sıralarda kendi akıllı saati olan iWatch'u geliştirmekle meşgul. Bu doğrultuda Samsung'un da esas amacı elbette bu alanda dahi Apple'a karşı ciddi bir rakip olabilmek. Bu konuyla ilgili içtenlikle açıklama yapan Hee, kendi akıllı saatlerini Apple'dan önce çıkarmak için yarıştıklarını itiraf etti: "Bu tamamen kimin önce davranıp ürününü doğru bir şekilde pazarlayacağıyla ilgili. Umarım bunu başaran taraf biz oluruz."

Öte yandan Samsung'un akıllı saat üretiminde geçmişe dayanan tecrübeleri mevcut. Şirket geçtiğimiz yıllarda telefon-saat karışımı olan bir ürün çıkarmış ancak pek de tatmin edici sonuçlar elde edememişti. Dolayısıyla şirketin akıllı saat konusunda daha titiz davranacağı kesin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

günümüz pil teknolojisi bukadar geriyken bana akıllı saat çok mantıklı gelmiyor. Hadi telefonu mecburen hergün şarj ediyoruz ama saati 3 günde bir etsek bile ciddi bi külfet

@21 Mar 2013 21:17 o benim de aklıma takılıyo hareketle ya da sıcaklıkla dolan pil falan geliştirilse ancak o zaman çözülürdü yoksa 2 günde bir saati şarj etmek pek de pratik değil.

kinetik enerjiyle çalışabilen yapılırsa ne ala yoksa kullanışı iyice azalır.

ona göre bi cozum yapmaları lazım yoksa zor olur

Varım demesine gerek yok zaten. O zaten var. Number One Samsung. ;)

Akıllı telefona para vermek bile zor geliyor zaten kim alır akıllı saati kullanacağına akıllı telefonu kullan daha mantıklı geliyor.

mantıksız akılı saatler mantığın bittiği yerde akıllar dandik işlere çalışıyor

Bu doğrultuda Samsung'un da esas amacı elbette bu alanda dahi Apple'a karşı ciddi bir rakip olabilmek. geçti o günler sanki herkes apple ye rakip olmaya calışıyor. apple bitti artık teknoloji onu değil o teknolojiyi takip ediyor artık.

Rekabet her zaman iyidir. Apple'a piyasayı bırakırsan tüketicinin vay haline.

casio protrek üzerine saat tanımam. daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu.

İlgi çekeceğini sanmıyorum. Çinliler saat işini ele aldı bile. 5 liraya satılıyor.

sony akıllı saati geçen sene yaptı, gayette güzel çalışıyor.. iyi bir fikir..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play