Samsung'dan Apple'a 4G tehdidi

Apple, iPhone 5 piyasaya çıkar çıkmaz büyük bir Samsung şoku yaşayabilir!

Samsung'dan Apple'a 4G tehdidi

Samsung ve Apple arasındaki davanın sonucu belli olsa da iki dev arasındaki sürtüşme devam ediyor. Kaliforniya'daki davada mahkeme, Samsung'u Apple patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle 1 milyar dolarlık bir cezaya çarptırmıştı. Şimdi ise Samsnug, Apple'ın bir sonraki iPhone'unda 4G-LTE teknolojisini kullanması halinde onu hemen dava edeceğini söyledi.

Üçüncü jenerasyon iPad, 4G bağlantı özelliklerine sahip olduğundan aynı özelliklerin iPhone 5'e de gelmesi olası. Böyle bir durumda Samsung, 4G'nin iPhone'da kullanılmasına kolay kolay izin vermeyecek gibi görünüyor.

Apple'ın şu an "4G"li bir telefonu bulunsa da, bu AT&T'nin durum çubuğunda gösterdiği 4G simgesinden ibaret ve gerçek bir 4G bağlantısını simgelemiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Ye onu Samsung :)

ben bu haberden bişey anlamadım ?

Bu iyi olmus Apple a

niye ki.. sanki 4gyi samsung bulmuş konuşuyor. 4g lte yi nokia lumialar da kullanıyor bir şey olmuyormuş demekki.

@04 Eyl 2012 13:04 samsung'a lisans ücreti ödeyerek kullanıyorlar ama...

@04 Eyl 2012 13:04 sayın ziyaretçi belki samsunga patentini ödüyordur nokia

@04 Eyl 2012 13:04 Nokia'nın eline bir sürü patent var nokia bir çok çok şeyde öncü oldu zamanında. Onunla uğraşmazlar kendi haline bırakmışlar nokiayı.

iyice oyuncak yaptılar işi

Evet izin vermesin zaten kendi patentleri ile ne kadar ayakta kalabilir bekleyelim görelim.

evet kurtlu elma hadi bakalım maçan yiyorsa çapın varsa(son günlerde siyasetçilerimizin çok kullandığı bir söz) 4g lte teknolojisini çıkar bakalım:)

Çamura bu kadar da erkenden yatılmaz ki, bırak adamlar kullansın sonra git 10 milyar dolar sök? Bunlara bi Türk yönetici lazım, hatta mümkünse laz :)

bu savaşa bir son vermeleri lazım ucu her türlü tüketiciye dokunuyor bu savaş telefon fiyatlarına yansıyo zaten suyunuda cıkarttılar

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir