Samsung'dan Ericsson'a patent davası

Yeni patent savaşımız hayırlı olsun: Bir tarafta Samsung var ama karşısındaki bu kez Apple değil!

Samsung'dan Ericsson'a patent davası

2012 yılı, patent ihlalleri ve akabinde açılan patent davaları bakımından bir hayli bereketli geçti. Buna en büyük katkı yapan şirketler şüphesiz Apple ve Samsung. Ancak artık kabak tadı vermeye başlayan patent savaşları hız keseceğe benzemiyor. Mavi köşede bulunan Samsung'un bu seferki rakibi, kırmızı köşeden gelen Ericsson.

Samsung, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu'na ilettiği raporda, elinde bulundurduğu yedi adet patentin Ericsson tarafından ihlal ettiğini savundu. Söz konusu patentler arasında üs radyosu, kablosuz ağ teknolojisi ve LTE bağlantısı gibi daha çok telekomünikasyon araçları bulunuyor.

Samsung konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Biz iyi niyetli davranarak Ericsson'la anlaşma yoluna gitmeyi tercih ettik. Ancak Ericsson, mantıksız iddialar öne sürerek anlaşma konusunda istekli davranmadı." ifadelerini kullandı.

Koreli dev, patent ihlalini takiben Ericsson ürünlerinin Amerika'daki satışlarının durdurulmasını istiyor. Patent davaları konusunda bir hayli antrenmanlı olan şirket, bakalım Komisyon'dan istediği sonucu çıkarabilecek mi.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Men Dakka Dukka!

ne oldu samsung çular işte kanıt samsung elinde olsa diğer firmaları bir kaşık suda boğacak..

@28 Ara 2012 19:02 Anlaşma yoluna gidilmiş önce. Okuduysan tabi...

Samsung havasını alır ancak. ERICSSON la baş edemez.

Nedense bugün o haber tam tersi olarak tv de yayınlandı.......samsung mahkemelik.....kime inanalım ericsson yetkilisine mi yoksa bu siteyemi....samsung ilk defa bukadar büyük bir isimle karşı karşıya....aylarca Apple gibi orta düzey teknoloji endüstrisi ile uğraşan samsung sanırım bu kez intihar ediyor...Ericsson kimseyi affetmez...eğer Sony araya girmezse samsung yok olur.

Kim olursa olsun bu iş kabak tadı verdi

asil ERICSSON denen Apple kuklasi havasini alir... Apple'dan talimat almasa bu sacmaliklarla ugrasmazdi...

13 MP kamera sensörünü vermeyi reddedince şimdi de sony ile mi uğraşamaya başladı...?

Apple fanboyları her yerde SAMSUNG'a çemkirmese olmaz mı? kabul edin SAMSUNG'a mahkumsunuz...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir