Samsung'dan HT-TX500

Full HD kalitesinde sinema keyfini Samsung HT-TX500 ev sinema sistemiyle evinizde yaşayın!

  • Selim Öztürk
Evlere kablosuz teknoloji
HT-TX500, kablosuz hazır teknolojisiyle kullanıcıların ilgisini çekiyor

Samsung, yeni ev sinema sistemi HT-TX500 ile evlere kablosuz hazır teknoloji ve 1080p Full HD görüntü kalitesini getiriyor. Full HD dijital televizyonlar ile uyum içinde çalışan HT-TX500, pazarda benzer niteliklere sahip diğer ev sinema sistemlerinden daha üstün bir teknolojiye sahip olduğu iddiasında.

Samsung HT-TX500, bluetooth teknolojisinden daha üstün olan kablosuz hazır teknolojisi sayesinde tüketicisine hem ses kalitesinden ödün vermeyen bir kablosuz sinema keyfi sunuyor; hem de ev sinema sistemlerinin yarattığı kablo kirliliğini yok ediyor. 1000W RMS ses çıkış gücüne sahip HT-TX500, aynı zamanda 1080p Full HD görüntü kalitesi ve HDMI-CEC (Anynet+) çıkışı ile ev sinema sistemleri kategorisinde teknolojik standartları yükseltiyor. USB girişi ile DVD, MP3, WMA, DivX ve JPEG formatlarını oynatabilen Samsung HT-TX500'ün duvara monte edilebilen hoparlörleri sayesinde yaşam alanı genişliyor.

Tek dokunuşla açılabilen Samsung HT-TX500, hafızasında bulunan 4000 adet şarkı ve kablosuz mikrofonu ile karaoke imkanı sunarak eğlenceli ortamlar yaratıyor.

Bilgi için
Samsung Türkiye - 212 230 89 80

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

samsung yine yaptı yapıcağnı. ne diye bilirim ki adı yeter....

Gülmekten kendimi alamıyorum.Şu kablosuz diye sattıkları ses sistemleri şaçmalıktan başka birşey değil.Ses sinyalini havadan taşıdın tamam buna lafım yok.Peki enerji (elektrik) nereden gidecek.Ya sabit olarak yine hoparlörlerin hepsine ses sinyali göndermenin haricinde enerji kablosu çekilecek.Yada şarjlı bir sistem yapılacak.Şarjlı sistemde tam kapasite (yüksek seste) kullanımda heralde 2 dvd film anca bitirebiliriz ve sonra eğer yerine sabit bi şekilde monte edildiyse yerinden sök şarj et.Yada tüm hoparlörlere tek tek şarj aleti sabit değilse tabii.Şarj aletini taşıyıp şarj et.
Kısacası uzun iş ve gereksiz zahmetli.

Ses sistemleri analog ve digital olarak 2 ye ayrılır.Benim tercihim her zaman analogdan yanadır.Tabii ki müzikte malesef filmler digital ortamda oldukları için elden birşey gelmiyor.Kablolu ses sistemleri her zaman tercih edilmelidir.Kabloyu bir kere çekersiniz daha sonra ses sisteminizi değiştirseniz bile kablo değiştirmeniz gerekmez.Bir sefer zahmet çekip yıllarca keyfini sürmek daha akıllıca.

Yukarıda adı geçen Samsung HT-TX500 teknik özellikleri bakımından tercih edilebilir.Fakat benim için öncelik kablolu olması.

Şahsen kullandığım Logitech Z5400 bu konuda fiyat performans açısından limitlerin üzerindedir.Kesinlikle tavsiye ederim.Yanılmıyorsam artık Türkiye'de daha üst modeli olan Logitech Z5500 var bence listenizde mutlaka bulunmalı.
Gürdal YAĞCI

Kablosuz olarak lanse edilmesi biraz pazarlama numarası aslında. http://www.samsung.com/us/support/popup/howToGuidePopup.do?howto_guide_seq=629 linkini kullanın ve numarayı öğrenin : ))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play