Samsung'dan iPad tüyoları!

Apple'ın iPad 3'ten sonra çıkartabileceği yeni modelin haberi, en büyük rakibi Samsung'dan geldi!

Hüseyin Cem Köylü

Apple'ın çıkaracağı cihazlar konusunda çok sıkı bir gizlilik politikası var. Ama gün yüzüne çıkan yeni Samsung Güvenlik belgelerinde, Apple'ın yaz sonu / sonbahar başı gibi, bir "iPad Mini" yayınlamayı planladığı yazıyor.

Belgelerde, Apple'ın "iPad 3'ü 2012'nin ilk çeyreğinde çıkarmayı planladığı" da yer alıyor. iPad Mini ile ilgili bölümde ise Apple'ın "2012'nin 3.çeyreğinde iPad Mini olarak bilinen 7 inç'lik yeni cihaz" çıkarmayı planladığı yazıyor.

Steve Jobs, hayattayken 7 inç'lik tabletleri kötülemiş ve onları "muhteşem tablet uygulamaları yaratmak için elverişli değil" sözüyle eleştirmişti. Fakat ufak boyutlu ve uygun fiyatlı Amazon Kindle Fire'ın başarısı, Apple'ın bu konuyu tekrar ele almasını sağlamış olabilir. Yeni CEO Tim Cook'un, Jobs'un "asla olmaz" dediği bazı cihazlara sıcak baktığı da biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

aha techno floor tile 7 ekranlı olacak artık çakmalarıyla aynı olacak...

gerçekten büyük bi saçmalık olur tutmaz da

Bu Samsung nasıl bir şirkettir taklitten utanmıyormu biz bunu ürettik diye

Steve jobs'u çok özliyecekmişiz gibi geliyor..

samsung taklitten niye utansin degerli arkadasim apple hem samsung chiplerini kullansin bazi modellerinde samsung ekranlarini kullansin
sonra samsung taklitci olsun oldumu bu simdi.zaten apple samsungdan beslenen fakat yedigi kaba eden bir firma bukadar acik aslinda aralarinda nasil bir sozlesme olmus ise samsung istesede bir sekilde apple ile olan is ortakligini bozamiyor.isin gercegi bozmakta istemez degilmi fazla kendinizi yormayin ikiside su an icin en buyuk rakip olsada gorunen o en buyuk is ortaklari daha cok buradan yazilir samsung apple taklitcisi diye saygilar.

7 inçlik bir ipadin uygulamaları ile 9.7 inçlik orijinal boyuttaki ipadin aynı uygulamayı çalıştırması için çok çalışılması gerek çözünürlük farkından dolayı. appstoredaki uygulama,oyun sayısını da düşününce..

@13.42
Samsung belgelerinde Apple yeni iPad çıkaracak taklit edelim yazmıyor. Birçok şirketin birçok konuda ortaklığı var. Bu bilgiler Samsung'da, rakibi olduğu için veya Apple'ın yeni tablet için Samsung'dan satın alacağı parçalardan dolayı vardır. Çünkü Apple'ın kendi fabrikası bile yok. Biraz araştırırsanız Apple'ın iPad, iPhone, iPod touch ürünlerinin işlemcilerini Samsung'dan satın aldığını görebilirsiniz.

Zor olacak gibi. Androidde uygulama olceklemesi var fakat apple'da bu olay zatn iki uc model oldugu icin yok. Ayrica eger denildigi gibi ipad mini cikarsa samsung degil apple taklitci olur. Galaxy Tab 7 ile ilk mini tablet samsungundu.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play