Samsung'dan "jet gibi" bir cep telefonu

Samsung, yeni dokunmatik telefonu Samsung S8003 Jet'i gururla taktim eder...

Samsung'dan yeni dokunmatik cep

Samsung Electronics, en yeni dokunmatik telefonu Samsung S8003 Jét'i Londra, Dubai ve Singapur'da aynı anda düzenlediği bir dizi lansmanla tanıttı. Samsung S8003 Jét, hem akıllı telefonların gelişmiş özelliklerine, hem de kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip.

Günümüz kullanıcılarını yepyeni bir konseptle tanıştırmak üzere geliştirilen Samsung S8003 Jét, alışılmış akıllı telefonlardan çok farklı. "Akıllı telefondan daha akıllı" olan Samsung S8003 Jét, çoklu işlem yönetimi ve Microsoft Exchange ActiveSync gibi en yeni akıllı telefon özelliklerini, kullanıcı dostu menüler ve göz kamaştırıcı tasarımıyla beraber sunuyor.

Samsung Electronics Mobil İletişimden Sorumlu, Yetkili Başkan Yardımcısı JK Shin "Samsung Jet kullanıcılara teknolojideki liderliğimizin ürünü olan kusursuz ve eşsiz bir mobil deneyim sunuyor. Amacımız bir telefondan alınabilecek verimi maksimumda yaşatmak. Samsung S8003 Jét, cep telefonunda akıllı özellikler ile aynı anda kolay kullanım arayan kullanıcıların isteklerini fazlasıyla karşılayacak. Bu ürün müşteri odaklı stratejimizin kusursuz bir örneğidir" dedi.

Samsung S8003 Jét görüntü teknolojisi ve hız performansı ile de benzersiz bir telefon. 3.1 inç 16M WVGA AMOLED ekranı dokunmatik mobil deneyimi en canlı renklerle yaşatırken, WVGA AMOLED ekran WQGA ekrandan tam dört kat daha yüksek çözünürlük sunuyor. 800 MHzlik uygulama işlemcisi nefes kesici bir hız ve hayran bırakan bir performans sağlayarak Jet'in dokunmatik telefon pazarındaki en hızlı tam dokunmatik telefon olmasını sağlıyor.

Telefonun etkileyici parlaklıktaki ekranıyla Samsung'un en yeni TouchWiz 2.0 kullanıcı arayüzü rakipsiz bir kullanım yaşatırken, 3 boyutlu ve hareketli menüler, akıllı kilit, kişiselleştirilebilir widget ekranı gibi en yeni özelliklerle kullanıcılar için vazgeçilmez olacak.

Dolfin ile "Jét" hızında intenet deneyimi

Samsung Dolfin internet tarayıcı, kullanıcıların popüler websayfalarına, özellikle de sosyal ağ sitelerine kolayca ve hızlı bir biçimde ulaşabilmeleri için tasarlandı.

Tarayıcı, kullanıcıların aynı anda beş websayfasını görüntüleyebilmelerine ve favori websayfalarını telefonun ana ekranına widget olarak yerleştirebilmelerine olanak sağlayarak mobil interneti daha da keyifli hale getiriyor. Wi-Fi özelliğinin yanı sıra Jet, reklam önleyici özelliği, çoklu arka planda download yapmayı olanaklı kılan teknolojisi, çok amaçlı adres çubuğu ve tek dokunuşla zoom yapma özelliği ile kullanıcılara benzersiz bir mobil internet deneyimi vaad ediyor.

Pek çok akıllı telefonun aksine Samsung S8003 Jét teknolojik özellikler uğruna estetikten ödün verilerek tasarlanmadı. Samsung S8003 Jét, kusursuz ve ince tasarımının içinde 5 megapiksel kamera, GPS, eşsiz ses kalitesi için DNSe & SRS ses teknojisi ve DivX ve XviD video formatlarını destekleme özelliklerine sahip.

Samsung ile "Her stile ayrı bir dokunuş"

"Her stile ayrı bir dokunuş" vizyonu ile hareket eden Samsung'un bu vizyonunun merkezinde çeşitli yaşam stillerinin farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanan etkileyici bir tam dokunmatik teknolojili cep telefonları ve teknoloji çözümleri portfolyosu yer alıyor. Samsung'un dokunmatik ekranlı telefonları da tasarım ve gelişmiş özellikleri ile göz alıyor.

Dokunmatik telefonların Samsung'un en önemli önceliği olduğunu belirten Samsung Mobile Turkiye Genel Müdürü C.S. Lee "2006 yılından sonra birbirinden başarılı birçok kayar kapaklı telefon geliştirdik ve kullanıcıların telefon kullanma alışkanlıklarını değiştirdik. Şimdi de aynısını dokunmatik telefonlar ile yapıyoruz. Daha iyi ve gelişmiş mobil uygulama ve hizmetler sağlamak için, dokunmatik ekranlı telefonlar ile mobil telefon dünyasında yeni bir çağ açacağımıza inanıyoruz. OMNIA, Star, Jet, Preston ve diğer tüm dokunmatik ürünlerimiz ile Türk kullanıcılara en mükemel telefonları sunmaya devam edeceğiz" dedi.


Dokunmatik telefonların yeni yıldızı: Samsung S5233 Star
Samsung S5233 Star 11.9 mm'lik incelikteki kompakt gövdesinde en son multimedya özelliklerini barındırıyor. 3.0 inclik tam dokunmatik ekranı ve TouchWiz kullanıcı arayüzü ile Samsung S5233 Star, kullanıcıların cep telefonlarından maksimum yararlanmalarına olanak sağlıyor. "Fotoğraflı Telefon Rehberi" sayesinde kullanıcılar kullanıcılar telefon rehberlerinde kayıtlı kişileri bu kişilere atadıkları fotoğraflara bir kez dokunarak arayabiliyor.

Samsung S5233 Star 3MP'lik kamera ve QVGA@15fps'yi destekleyen video kayıt özelliği ile de göz dolduruyor. Farklı ve çeşitli multimedya içeriklerinden keyif alınmasına olanak sağlamak için Samsung S5233 Star'da 50MB hafıza kapasitesi micro SD ile 8GB'a kadar yükseltilebilen harici bellek yuvası yer alıyor.

Samsung S5233 Star; otomatik rotasyon özelliği sayesinde kullanıcılara heyecan verici bir internet deneyimi yaşatıyor. Ekranı QWERTY klavyeye dönüşebilen Samsung S5233 Star'da ayrıca "Hareket Kilidi" özelliği yer alıyor.

Samsung S5603 Preston

Samsung S5603 Preston stile önem veren kullanıcıları ince, zarif ve kompakt tasarımı ile etkiliyor. Sofistike tasarımı ile öne çıkan modelde kullanıcıların benzersiz mobil deneyimlerden keyif almalarına olanak tanıyacak multimedya özellikler yer alıyor. Tamamen dokunmatik ekrana sahip olan Samsung S5603 Preston'da TouchWiz Kullanıcı Arayüzü bulunuyor. Bu arayüz, cep telefonu kullanıcılarının cep telefonlarını kullanım şekillerine göre kişiselleştirmeleri için tasarlandı.

Samsung Mobil Widget'lar ekran üzerinde istenilen yere sürüklenebiliyor ve istenen yere yerleştirilebiliyor. Bu şekilde tek bir tıkla en sık kullanılan uygulamalara hızlı erişim mümkün oluyor. Otomatik rotasyon ile kullanıcılar keyifli bir internet deneyimi yaşatıyor. Dokunmatik cep telefonlarının kolay kullanılırlığını artırmak için Samsung "Hareket Kilidi" özelliğini barındırıyor. Bu özellik kullanıcıların cep telefonlarının tuş kilidini devreye sokmalarına olanak sağlıyor ve cep telefonlarını kullanmak istediklerinde de ekranda herhangi bir harfi yazarak menüye doğrudan girmelerini mümkün kılıyor. Kullanıcılar doğrudan ulaşmak istedikleri menü uygulamasının baş harfini girerek uygulamalara hızla ulaşabiliyor.

Samsung S5603 Preston Gülücük Yakala! gibi en son teknoloji dijital kameraların özelliklerini içeren 3 MP bir kameraya sahip. Telefonu ayrıca Shazam'ın "Şarkıyı Bul" hizmetini kullanarak müzik tanıma özelliğini de sunuyor. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar dinlemek istedikleri şarkıyı en beklenmedik zamanda dahi bulup dinleyebiliyor.

Samsung i8910 HD Netliği ile Göz Kamaştırıyor
Samsung i8910 HD Samsung'un Symbian işletim sistemiyle çalışan ilk tamamen dokunmatik cep telefonu olma özelliğini taşıyor. i8910 HD dünyanın ilk 720P HD video kayıt ve deşifre etme özelliklerine sahip cep telefonu olmanın yanısıra, dünyanın en geniş AMOLED cep telefonu ekranını da sunuyor.

Samsung i8910 HD geçen sene pazara sunulan ve olağanüstü bir başarı elde eden OMNIA'nın devamı niteliğinde ve Samsung'un tam dokunmatik cep telefonu pazarındaki liderliğini pekiştiriyor. Telefon çarpıcı bir tasarıma sahip ve HD özelliği ile 3.7 inç AMOLED ekranı sayesinde dijital eğlencede erişilebilecek en son noktayı sunuyor. AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diode) dokunmatik ekran, rakipsiz tonlar, canlı renkler ve doğrudan güneş ışığında çok daha fazla berraklık sunuyor ve aynı zamanda düşük enerji tüketimi ile de dikkat çekiyor.

i8910 HD'nin; HD video kayıt özelliği sizin için değerli olan anları HD kalitesinde (720p) yakalamanızı, HD içeriklerini DLNA teknolojisi aracılığıyla keyifle izlemenizi sağlıyor. 16 milyon renkli, 16:9 QHD ekran ve çift stereo hoparlör, hareket halindeyken mobil multimedya deneyimine yepyeni bir boyut kazandırıyor ve kullanıcıların SD (Standard Definition) / HD (High Definition) videoları sinema kalitesinde altyazıyla seyretmelerini sağlıyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

her zaman dedıgım gıbı ıphone nın butun rakıplerı donanım olarak ıphonu gercer ama kullanım olarak asla

güzele benziyorda bakalım ne kadar ilerleye bilecek

illede İphone onun yerini tutmaz bu :)

Dediğine katılıyorum. Donanım olarak belki geçebilir ama iPhone daki ekran kalitesi hiçbir dokunmatik telefonda olmadıkça bes para etmez. Bunu anlamayan olur mutlaka ama kullanan bilir farkı! Samsung okadar iyi telefon yapmış(mış) peki sonradan ek uygulama yukleyebilirmi kullanıcı? Bildigim kadarıyla hayır. O halde benim için beş para etmez.

Mükemmel samsung yine kalitesini konuşturuyor . özellikler süper divx HD kalitesi eklentisi tam yerinde bi oyun konsolu vermiyorlar yanında :D

Samsung'sa yaramaz..

iPhone'un dokunmatik ekran kalitesini, Nokia'nın S60 program desteğini geçemez. iPhone mükkemmel bir arayüzü ve en kaliteli dokunmatik ekranı sunarken, Nokia'da inanılmaz bir program desteği sunuyor (C++, Open C, Python, Java, Qt, mShell, Widsets gibi platformlar) Samsung en kaliteli donanımı sunsa da standart işletim sistemli telefonda o donanımı kullanacak uygulama desteği olmadıktan sonra çok da işe yaramaz.

Nokia artık programlara para vermeden yükletmemekte ısrarcı, yok hack yok sertifika uğraşamam artık. yani sürüm telefon alın anlayın dediğimi birdaha iphone gerisi yalan

samsung nokiayı tahtından edecek gibi duruyor 2-3 sene sonraki satış rakamları buna doğru gidiyor.

nokia yaramaz..

samsung un üstüne telefon tanımam

Bakıyorum bilen bilmeyen tel anlayan anlamayan herkes yorum yapmış.teli 2 gün önce aldım gerçekten hayran kaldım.iphonela kıyaslayan arkadaşlara sadece gülüyorum.iphone 3gs bile hala tft gibi eski bir teknoloji ekran kullanırken bu telda son teknoloji amoled var(ne demek olduğunu araştırın biraz) ayrıca ekran çözürlüğü ve işlemci hızıyla iphone tokatlar.Kullanmadan görmeden yorum yapmışsınız dokunmatiği o kadar hassaski zaten şu an dünyadaki en iyi cep teldan 4 kat daha hızlı diye açıklandı.Biraz araştırın boşa yorum yapıpta cahilliğinizi belli etmeyin.Dünyada 2milyonun üzerinde ön sipariş verilmiş(yani rekor) iyi okuyun

Arkadaşlar 18.07.2009 da SAMSUNG S8003 Jet 1,5 GB ( 1 GB HAFIZA KARTI + ROUTE 66 NAVİGASYON HEDİYE ) şeklinde aldım. Herşeyiyle harika çok ince ve çok hafif. Yanlız Nokia kullanıcısı iseniz Rehberi hayal kırıklığı yaratabilir. çünkü sadece ilk kelimeye göre arama yapıyor. birinin adını soyadını kaydetmişseniz rehbere soyadını yazarak bulamıyorsunuz rehberden. Geri kalanda divx oynatma kalitesi harikulade, web tarayıcısı harika (Nokia dan çok çok daha güzel be kullanışlı) ben rehber haricinde bayıldım. tavsiye ederim.

arkadaşlar bugüne kadar her telefonu kullandım ama yorum yapmak gibi sıkıcı bir uğraşım olmadı fakat jet o kadar iyi bir telefonki birileri söylemeli bunu kalıplaşmış telefonlardan(nokia) ve görmemişlik abidesi(iphone)telefonlardan kurtulun artık ben jet aldım kullanıyorum bir telefonda bundan daha fazla ne olabilirki kim ne derse inanmayın kullanmadan anlayamazsınız sanırım çıkmış en iyi telefon iyiki varsın samsung

ya arkadaslar ben bu cihazi aldim ama wirelees nasil kullanilir bilmiyorum nasil oluyo anlatirmisiniz gercekten guzel bi cihaz.

Şu elinde ipone ları patlayanların gelişen teknolojiye sırf ipone aldıkları için muhalefet yapmalarını anlamıyorum ... Kardeşim önce bi görün dinleyin sonra beğenirseniz bidahaki sefere elinizde patlamayacak teknolojiyi alın .. Sırf elinizde bi telefon kaldı diye gelişime çamur atmakla elinize ne geçiyor ?
Ben şahsen bayıldım mükemmel bi alet.Almayı düşünenlere şiddetle tavsiye ederim...

E.C.

Arkadaslar ben senelerdir bu işin içindeyim. yiğid öldürün ama hakkını verın tamam iphone belki pda sınıfına girmez ama harika bir dokunmatik ara yüzü var. Biz samsung omnia ya tırnakla basmaya çalışırken iphone çoklu dokunmatik ile çlışıyordu. telefonu inceledim hala menuler arasındaki geiş çok kaba ve zor. Hızı ise oldukca harıka ve ekran erçekten super ama unutmayın kı iphone 3g yi cıkardıgı sırada samsung omnia ya güneşin altında bakmak mümkün olmuyordu!!!! ben kulladım ve cok sıkıntı cektim. İphonu da anlamak guc 1.5 milyarlık telefon yapıyor ama bluetooth dosya transferi özelliği barındırmıor.. Bence piyasaı tatmin edicek cep bilgisayarı hala yapılmadı.

arkadaşlar çok önemli bir soru:

telefonu aldım ancak şarjı yalnızca 2 gün gidiyor. Bilgi verebilir misiniz?

tek kelime ile süper bi telefon bende dün aldım sakın yorumlara aldanmayın tek kelime ile süper almak isteyen beklemeden alsın teşekkürler samsung...

insanların zevkleri çook farklıdır bazıları donanım ister baıları program tabiki iphone farkı multitouch ama bu barındırdığı özelikle sadece telefonu aç kapa kullanana hitap ediyor samsung nokia gibi markalar elbet multitouch yapacak ama zaten yeterince kar yapıyorlar biz ise sadece tartışmasını yapıyoruz bizim yapmamız gereken sormamız gereken neden biz yapamıyoruz

bu telefonu kullananlara bir kaç sorum olacak:
1- bu telefona synbon lu noki lar gibi oyun ve yazılım yükleniyor mu?
2-bu telefonda multi touch var mı?

mesaj yazmak nasıl bende almak üzeriyimde hatta heran alabilirim?

telefono inceledim almaya karar verdim... fakat forumlarda rehberinin kendi kendine gittiği, samsung un yazılım desteği vermediği, yazılımsal sorunlar olduğu vee florasan ışığında ekranın ortasında leke olduğu dalgalanmalar olduğunu okudum bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim kullanan kişiler olarak....

BENDE DÜN ALDIM GERÇEKTEN SÜPER Bİ TELEFON :d

slm ben yaklaşık bir ay önce s8003 aldım gerçekten harika bir telefon.bazıları sürekli telefonun kötü olduğunu söylüyor ancak alakası yok telefon tam anlamıyla harika wi-fi olsun ücretsiz navigasyon olsun tam dokunmatik ekran olsun bunlar sadece birkaç özelliği tabikide her güzelin kusuru olucak mesela ekranda beliren lekeler silince tabiki geçiyor almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim adam gibi kullandıktan sonra hiç bir kusuru yok şimdiden hayırlı olsun.

alın bakalım alın 3-5 ay sonra elinizde patlasın.ben aldım 5 ay sonra arıza verdi.sürekli donuyor.4 kes servise gönderdim.ilkinde anakartı değişti.ikincisinde tekrar parça değitirildi.3. ve 4. gönderişimde telefonda herhangi bir sorun görülmedi diyerek telefon geri gönderildi.ben hala aynı sorunu yaşıyorum.telefonu kullanamıyorum. o sıklıkta bir donma var.bugün tüketi hakları hakem heyetine konuyla ilgili dilekçe verdim.1 ay sonra sonuçlanıcak.kesinlikle tavsiye etmem telefonu.teknik servisleride telefonun arkasında durmuyor.

donuyor!!!!!

ınsan bu tekefonların yorumlarına bakınca almak ıstese bıle artık almıyor

ben almayı düşünoyorum fakat yorumları okuduktan sonra tereddütdeyim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir