Samsung'dan şaşırtan açıklama

Google'ın Motorola'yı alması en çok Samsung'u vuracak diyenlere Samsung'dan şaşırtan cevap...

Samsung'dan Motorola yorumu

Motorola Mobility'i bünyesine katan Google'a teknoloji devinden destek geldi.

Google'ın Motorola'yı almasıyla birlikte Samsung, Google'ın Android tabanlı telefonların haklarını savunacağını düşündüğü Google'a destek verdi.

Yonhap News'te yayınlanan habere göre Samsung'tan Lee Kun-hee, Motorola alımının ardından yöneticileri çağırarak acil bir toplantı düzenledi. Toplantıda Lee, bilişim rekabetinde güçlenmek gerektiğinin altını çizerken, alım ve birleşmeler konusunda da daha aktif olunması gerektiğine dikkat çekti. Bu kapsamda Google'ın Motorola'yı almasını memnuniyetle karşıladıklarını da sözlerine ekledi.

Lee, IT gücünün Samsung da dahil donanım üreticilerinin elinden çıkıp yazılım şirketlerine kaydığını da sözlerine ekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

donanıma göre yazılım değil, yazılıma göre donanım devri başlıyor. ee doğrusu da bu, biraz düşününce... bir makine yapıyorsun, ya yazılımın altında yada üstünde donanım ortaya çıkıyor... yazılımın yapabileceğine göre tam ayarında donanım üretmek sarfiyatı ve donanım eksiklerini giderecektir.
Teknoloji sürekli yenileniyor sağlam bir donanım konulması ilerideki yazılım güncellemelerini de bir süre karşılar...
Şerif Çiçekdağ

Hep beraber Android'i daha yükseğe taşıycaz inşallah..geliştiriciler ve şirketler olarak...

Yazılım olmadan donanım ne işe yarar IT dünyasında?

Aslında iyi oluyor bu durum. Apple a karşı birleşmeleri daha da iyi oluyor. Google ın bu tutumu hoşuma gitti ve Samsung da Apple ın işlemci üretimi durdurup Google a destek ve parça sağlarsa Apple ın çöküşü başlar... O da tek tutanağı davalara yüklenir...

@Şerif Çiçekdağ

Senin bu dediğin yıllardır birçok oyun şirketinin yaptığıyla aynı, çok yüksek donanım isteyen oyunlar yapıyorlar, kullanıcı yeni donanım almak zorunda kalıyor. Sen bunun yeni, daha kaliteli donanım ve yazılım üretmek için grekli olduğunu savunuyorsun, ben de sana diyorum ki iyi yazılımcı aynı performansa, az bir optimizasyonla daha düşük sistemlerle de ulaşabilir. Senin fikrin teoride tamamen doğru, bu yeni donanım üretimini destekler ama uygulamaya gelince "kasıyorsa yeni sistem alsın kullanıcılar, bana ne" seviyesine geliyor ve sonuç olarak tüketici zarar görüyor. O yüzden ben donanım için yazılım geliştirilmeli diyorum.

Bu davalar nedense hep Amerika disinsaki sirketlere acildi ama Androide tavan yaptiran bi numaraya cikartan ise Samsungun modelleri oldu Lg, Htc iyi modeller yaptilar ama asil patlama galaxy sa ve s2 ile oldu.
Samsungun yapmasi gereken ileriye yönelik webosu Hpden satin almak ve Bada isletim sistemiyle birlestirmek en azindan elinde patentleri olan hazirda bekliyen bir silah olur

donanım yazılımın gerisinde kalmaya başladı büyük bir icat olmadığı sürece böyle olacak. yazılımın büyümesi ise hep sürekli olacaktır

samsung zaten ederinin üzerinde fiyatlar vermeye devam ederse ürünlerini tüketici tarafından vurulacak

Sen de yorum yaz