Samsung'dan "Symbian atağı"!

Başlığı okuyunca Samsung Symbian cep yapacak sanmayın; işin içinde başka bir iş var...

Nokia'nın Microsoft ile yaptığı anlaşma ve telefonlarının bazılarında Windows Phone 7 kullanacağını açıklaması tahmin ederseniz ki en çok Symbian çalışanlarını ve geliştiricilerini endişelendirdi. Bu durumu lehine çevirmek isteyen Samsung ise Hindistan'daki tüm Symbian geliştiricilerine yukarıda gördüğünüz e-postayı attı; "Eğer olanlardan mutlu değilseniz, Bada'yı deneyin."

Geliştiricilerin bu e-postaya nasıl bir tepki verdikleri şu an için bilinmiyor ancak Symbian gibi dünya üzerinde geniş bir kitleye hitap eden uygulamalar yapan geliştiriciler, Bada gibi kitlesi o kadar geniş olmayan bir mobil işletim sistemi için uygulama hazırlayıp hazırlamayacakları merak konusu.

Gökay Özbudak

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Bada reklamı için ne yapacaklarını şaşırmışlar...

Vay çakal vay :)

symbian eskidendi nokaya çalıştılar ortada kaldılar ...

ChipOnline'a bu noktada katılmıyorum, Symbian geliştiricileri iyi uygulamalar sayesinde Bada'nın henüz yeni yeni çoğalan kitlesinin artışını hızlandıracak hem de geliştiricilerin kendini tanıtması açısından da iyi bir fırsat.

adamlar iş imkanı veriyor ve böyle uzman insanları sayıları bu kadar çok iken kacırmak ıstememesı bence gayet dogal ve kurnazca tebrıkler samsung a .... bada reklamı demıs bı arkadas bada nın reklamamı ıhtıyacı var be kardesım =) herkesın elınde wave var cok fazla karsılasıyorum ama ben galaxy s ten asla vazgecmem androıddende =P

Bada Samsung için alternatif bir işletim sistemi ki bu gerçekten kabul edilebilir. Bir gün çıkıp da Google derse ben işletim sistemi geliştirmeyi durduruyorum diye ne olacak Android tarih olacak zor bir ihtimal gözükse de milyarlarca dolar yatırım yapan firmalar için böyle düşüncelerin hayata geçmesi gayet normal. Ama Bada gayet güzel gidiyor bence Windows Phone 7 yıllarca olan bir altyapı üzerine kurulu iken Bada çok yeni bir işletim sistemi olmasına rağmen diğer işletim sistemlerinden farklı yok artısı çok stabil. Zaman ne gösterecek merakla bekliyorum.

Ben bu Bada'nın tutacağını pek sanmıyorum. Çeşit yaratacağız dite ortaya işletim sistemi çöplüğü yaratmanın anlamı yok. Her marka kendine özel sistem yaratmakla zaman ve emek harcayacağına aralarında anlaşıp güçlü bir sistem oluşturma yolunu seçse hem onlar hem de bizler için daha yararlı olur diye düşünüyorum. Piyasayı deneme yanılma ortamına çevirdiler. Her gün yeni bir şey deniyorlar.

Devir Android devri

Samsung'un bu hamlesi çok akıllıca.Symbian'ın sonuçta piyasada bi tecrübesi var.Hem Bada Symbian'dan daha seri ve stabil bi işletim sistemi.Eğer geliştiriciler Bada'yı tercih ederlerse Bada hızlı bi atak yapabilir.

Elinde Samsung olan Bada'dan Sybian'dan medet ummuş birde çok akıllıca imiş miş de miş miş...gülermisin ağlarmısın!..Sybianı kocası topal Nokia bile terketmiş bunlar ölecek kadından çocuk bekliyorlar... :-)hiç güleceğim yoktu birdaha zuhahaa...

Arkadaş şaka gibisiniz ya :) Ben böyle bir haber türü görmedim :D
Başlık; Samsungtan symbian atağı altta da Başlığı okuyunca Samsung Symbian cep yapacak sanmayın; işin içinde başka bir iş var...

Vallaha şaka gibisiniz ya :D Bırakın siz bu işi sayın editör haber böyle yapılmaz paparazi misin sen ? Adam olan bunu da yayımlar

samsung b3410 delphi telefonum war bada os li
yeminle iğrenç ya
inşallah symbiancılar tamam derde belki bişeye benzer.
tema kuramamak nedir ya :D
rengini değiştiremiyosun menülerin
iğrenç iğrenç

bada'nın önü açık

bada hayal olmaktan öteye gidemeyecek...

bada nın bugün geldiği noktaya bakın

android, windows mobile ve ios işletim sistemi çok yaygınlaşacak belli ama artık bilgisayarlar gibi bilgi güvenliği riksleride daha çok artmazmıdır? artık filmlerde gördüğümüz siber savaşları görürmüyüz? şuan için zayıf sahipsiz görünen symbian , megoo ve bada vs gibi os sistemler ileride parlayabilirmi?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir