Samsung'dan tedarikçilerine yeni kurallar

Samsung, ardı ardına piyasaya sürdüğü ürünlerinin yanında, bu önemli konuyu da ihmal etmiyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung, tedarikçilerine sıkı kurallar getiriyor

Tedarikçilerini 4 haftalık bir denetimden geçiren Samsung, aşırı uzun çalışma saatleri uygulandığını ve çok sert işe gecikme cezaları verildiğini ortaya çıkardı. Koreli şirket, bu durumlara engel olmak üzere Çin'deki tedarikçilerine yeni bir işe alma uygulaması getirdiğini duyurdu.

Yaklaşık 121 Samsung çalışanı tarafından gerçekleştirilen denetlemelerde çocuk işgücüne rastlanmasa da, aşırı uzun mesailer, geç kalanlara ve gelmeyenlere verilen cezalar, bazı yönetimsel yetersizlikler gibi durumlarla karşılaşıldı. Bu sorunları çözmek isteyen Samsung, Çin'deki sağlayıcıları için yeni işe alma ve çalışan yönetimi kuralları sundu.

Bu yılsonundan itibaren ceza sistemini ortadan kaldırmayı planlayan Samsung, tedarikçilerini geçici çalışanlarını tam zamanlıların sadece yüzde 30'u kadar çalıştırmasına zorlayacak. Şirket, Çinli tedarikçilerini ek işgücü ve donanım için ekonomik olarak da destekleyecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Helal be samsung

Samsung ve Google kadar iyi 2 marka görmedim

@01 Ara 2012 15:52 ben de nokia lumia 920 çıkana kadar iphone ve samsung kadar iyi marka görmedim demiştim ama nolduu :)

@01 Ara 2012 22:11 plastik değil haklısın..ağır kafaya at yarar.. bunun için bile alınır.. minübüsçüler sopa taşıyacaklarına bir lumia alıp yanlarında bulundursunlar... hemen hemen aynı etkiyi gösterir sanırım..

plastikçi samsung.....

@01 Ara 2012 18:22 Dünyaya at gözlüğüyle bakan bir zihniyet daha. Firma ben üreteyimde nasıl üretirsem üreteyim demiyor.Kendi gücünü kullanarak kendi bünyesinde çalışmayan tedarikçisinin çalışanını bile korumaya yöneliyor. Sen samsung gordugun yere aşağılayıcı sözler yazacağın yere bi haberi okumaya çalış önce. Sen ve senin gibi körü körüne bir şeylere inananlar oluduğu sürece apple niye batsın ki. Adamlar sizin gibilerin üstünden geçiniyo kanınızı emiyo farkıdna değilsiniz daha. körü körüne inanmaya devam edin..

@01 Ara 2012 18:22 asıl senin beynin plastik... Apple fanboyu... SAMSUNG kadar kaliteli kaç marka var?

İyi bir şey yapmış ama ürünlerinin hepsi plastikten.Galaxy S3'ün kasası en dandik plastikten.Tek ekranı iyi ama o da yani tek sağlam kısmı.Mika da değil.

@01 Ara 2012 21:46 Demirden mi olacaktı, 1950'lerde kaldı sırt telefonları, ha ha ha :))

epılın işçileri sürünsün ısırık elmanın umurunda mı klasik sömürgeci amerikan mantığı onlar için önemli olan para insan hayatının zerre kadar değeri olmadı onlar için hiçbir zaman.

rezil samsung......

Adamın dibisin Samsung, Apple gibi çocuk ölümlerine neden olmuyorsun.

yahu neden şu fanboyların mesajlarına izin veriliyor anlamıyorum, konuyla alakası bile yok 'plastikçi samsun, s3'ün dandik kasası...' ve ekstra olarak samsun sadece telefon markası değil dallarından sadece biri, ve en iyi demek kişiye göre değişir, ama hepsinde en iyiye oynnuyor....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play