Samsung'dan tuhaf bir cep!

Samsung bu kadar tuhaf bir cep telefonu yapar mı bilemeyiz ama kafayı bu işe taktığı kesin!

  • Mehmet Ali Bahıt
Samsung'dan tuhaf bir cep!

Samsung her nedense kafayı kokulu cep telefonu geliştirmeye takmış durumda. Daha önce bu yönde birden fazla patent başvurusu yapan şirket geçtiğimiz günlerde yeni bir patent daha aldı. 

Bu seferki konsept diğerlerinden biraz daha farklı. Yeni patente bakılırsa şarj istasyonunda bir koku doldurma ünitesi de var. Böylece telefonunuzu şarj etmek üzere yerleştirdiğinizde, telefonun gövdesinde bulunan parfüm süngeri de "şarj oluyor".

Bir başka yenilik de pasif bir parfüm şeridi ya da sprey mekanizması yerine kokuyu yaymak için ısı kullanılması. "Emici malzeme" ya pil tarafından, ya da gerektiğinde tetiklenen bir devre ile ısıtılıyor ve böylece koku yayılması sağlanıyor.

Yeni özellik sayesinde arayan kişiye göre farklı kokular salınması mümkün mü bilmiyoruz ama eğer cihaz bunu yapabiliyorsa tuvaletiniz tıkandığında tesisatçıya sakın numaranızı vermeyin!

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

bu ne ilkokuldaki kokulu silgi merakı gibi

Resmi espriniz buz gibi oturmuş ortaya :D

ama eğer cihaz bunu yapabiliyorsa tuvaletiniz tıkandığında tesisatçıya sakın numaranızı vermeyin! hahah güzel espiri :D

ayfona benzememek için yapılan şeyler adama neler yaptırıyor valla :)

@10 Ağu 2012 20:58 Bi ara Ananos kokulu Applelar mı vardı ne ya fanboy karşim ? Ne diosun bu konuya ?

kullanım alanı belli olmaz gereksiz iş için samsung o kadar uğraşmaz düşünün bi

kullanım alanı belli olmaz gereksiz iş için samsung o kadar uğraşmaz düşünün bi

Yeni özellik sayesinde arayan kişiye göre farklı kokular salınması mümkün mü bilmiyoruz ama eğer cihaz bunu yapabiliyorsa tuvaletiniz tıkandığında tesisatçıya sakın numaranızı vermeyin!.......... çok feci

amma komik espiri olmuş Apple fanboyu espiri sıvamış...

@grezimonk kurtulun artık şu hitapdan. apple fanboyu ne demek Allah aşkına. iyice çocukluğunuzu belli etmeyin.

espri yasaklansın diyorum, hislere tercüman oluyorum.

Iphone benzememek değil mesele o mesajı atan arkadaş. Mesele yeni özellikler, gelişimler katmak. Samsung güzel bir şeyin peşinde fakat ne kadar tutar bilemem :) Ama fikrimce hoş bir durum özellikle bayanların tercih edeceği bir şey.

bülent ersoy beni aradığında ne yaparım ben adres defterimdeki ismini bari değiştiriyim bu nebiçim bir espri telefonun sahibi istediği numaraya istediği kokuyu atar tıpkı melodi atar gibi

İ phone ye içindeki mp3 ü melodi yapmak yapmak için program kullanmak zorunda kalınca ki olan garipsemem hala devam ediyor. 5 in tipi güzel ancak yine öyle beyinsizlikler varsa işim olmaz. Millet tepki göstersin bu firmaya çok basit şeyleri koymuyor. Almayın bakın nasıl cihaz üretecek!

ONU BUNU BİLMEM AMA SAMSUNG U 750 TL haciz takibi başlattım dinsizin hakkından imansız gelir sonucu buraya yazacağım bekleyin

kısaca bu komik habere soyguncu samsungun yeni bir saçmalığı diyebiliriz....

@11 Ağu 2012 18:21 sende ciddi anlamda beyin özürü var alık Apple fanboyu... seni kime tedavi edemez... hırsızda senin sülalendir...

@grezimonk hersey ıyı guzelde bu aıle sulale ne iş arkadasım?

Yok artık.Projektörlü telefon yaptınız diye parfümlü telefon yapacağız diye gururlanmayın.Samsung artık çok gururlanıyor.Çok gururlandığı için yiyecek çıkaran telefon yapacağız derler.

samsung ====> pişmanlıktır. çeken bilir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play