Samsung'dan Windows 8 için özel monitör!

Samsung'un yeni dokunmatik ekranlı monitörü, Windows 8'i farklı bir boyuta taşıyacak!

Samsung'dan Windows 8 için özel monitör!

Las Vegas'da yapılacak CES fuarına günler kala firmalar yeni ürünlerine dair ilk bilgileri duyurmaya başladı. Son olarak Samsung, Microsoft'un son işletim sistemi Windows 8 için özel tasarlanan monitörüne ilişkin ilk bilgileri paylaştı.

24 inçlik Series 7 Touch SC770, dokunmatik ekranlar düşünülerek tasarlanan yeni işletim sistemini destekleyecek. On noktaya kadar çoklu dokunmatik özelliğe sahip olan monitörle kullanıcılar parmaklarını kullanarak ekrandaki nesneler seçebilecek, sürükleyebilecek ve de döndürebilecek. Ergonomik kaidesi sayesinde kullanıcılar kendi tercihlerine göre, 60 dereceye kadar döndürülebilen monitörün pozisyonunu ayarlayabilecek. CES fuarında tanıtımı yapılması beklenen bir diğer Samsung monitörü olan 27 inçlik Series 7 SC750, 90 derece döndürülebildiği için portre modunda da kullanılabilecek. Her iki monitörde de 1920 x 1080 çözünürlük olacak.

2013'ün ilk çeyreğinde piyasada olması beklenen monitörlerin fiyatlarının ne olacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Olay budur :p

Bu monitörü kullanıcı nasıl kullanacak? Bu cihazı kullanmak için monitöre çok yaklaşmak gerekecek.Bu boyuttaki monitöre bu kadar yaklaşmak gözü çok yorar.Kol sürekli havada kalacağı için kolu çok yoracak.Bu monitör yatay bir yerde bulunmalı ki kol yorulmasın.Buna uygun da masa olmak zorunda.

Bence windows 8 için en güzel ve ucuz uygulama Xbox 360 in Kinect i dir. Uzaktan ve serbestce multi touch ... Microsoft bunu dahada gelistirir bence

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir