Samsung Galaxy Note 2'den beklediklerimiz

Galaxy S3'ten sonra merakla beklenen yeni Samsung Galaxy bombası nasıl olacak?

Samsung Galaxy Note 2'den beklediklerimiz
Orijinal Galaxy Note

Samsung'un tableti andıran dev telefonu Galaxy Note'un yeni sürümü, şirket tarafından duyurulmak üzere. "Galaxy Note 2"den çok büyük bir yenilik beklemiyoruz, çünkü cep zaten oldukça iyi ve başarılıydı. Peki ama yeni Note'da farklı olan ne olacak? İşte söylentilere göre yeni Galaxy Note 2:

Piyasaya sürülme tarihi: Galaxy Note, Berlin'de IFA'da tanıtılmıştı. Galaxy Note 2'nin bu sene de benzer bir tarihte piyasaya sürülmesi bekleniyor. GSM Arena'ya göre Samsung, Unpacked etkinliklerinden bir tanesini IFA 2012'den daha önce, 30 Ağustos'da düzenleyecek.

Cebin adı: Samsung'un ceplerini daha önce nasıl isimlendirdiğine bakarsak, ona "Galaxy Note 2" veya "Galaxy Note II" ismini vermesi olası. Ancak "Galaxy Note S" gibi bir isim de bizi şaşırtmayacak.

Samsung, yeni cebine "Galaxy Note 5.5" gibi bir isim vererek onu Galaxy Tab 7.7 gibi tablet serilerine yaklaştırmayı da düşünüyor olabilir.

Ücreti: Galaxy Note 2'nin daha uygun fiyatlı olacağına dair herhangi bir işaret bulunmuyor. Yeni Note'un önceki sürümüyle hemen hemen aynı fiyat seviyesinde olmasını bekleyebiliriz.

Ekranı, işlemcisi, tasarımı ve fazlası

Ekranı: Tüm söylentiler, Galaxy Note 2'nin orijinal sürümünde 5.3 inç'lik ekran yerine, daha büyük, 5.5 inç'lik bir ekrana sahip olacağına işaret ediyor. Cebin Super AMOLED HD ekrana sahip olması olası.

İşlemcisi: Samsung'un Galaxy S3'de kullandığı dört çekirdekli 1.4GHz Exynos 2412'yi Galaxy Note 2'de de kullanacağını düşünüyoruz. Dört çekirdekli 2.0GHz'lik bir işlemci hakkındaki söylentiler ise çok inandırıcı görünmüyor.

Tasarımı: Galaxy Note'un Galaxy S2'ye çok benzediğini düşünürsek, yeni Note'un Galaxy S3'e benzer bir tasarımla geleceğini tahmin edebiliriz.

Pili ve kamerası: Galaxy Note'un pil ömrü, büyük ekranına rağmen güçlü pili sayesinde Galaxy S2'ninkine oldukça yakındı. Eğer söylendiği gibi Galaxy Note 2, Galaxy S3'ün bir "türevi" olacaksa, Galaxy S3'dekine benzer bir pil ömrü bekleyebiliriz.

Kamera olarak ise cihazın orijinal sürümünde bulunan 8MP'lik kameranın 12MP'e yükseltilme ihtimali var.

İşletim sistemi: Galaxy Note 2'nin Android 4.1 "Jelly Bean" ile gelebileceğine inanıyoruz. Jelly Bean'in Galaxy S3'e bu senenin dördüncü çeyreğinde geleceğine dair raporlar da bu inancımızı güçlendiriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Şimdiye kadar hiç önceki model ismine S ekleyerek isimlendirme yapmadı Samsung

note nasıldır tam olarak hiç inceleme fırsatım olmadı. ancak ekran dokunma tepkime süresinde bir iyileştirme yaparlarsa o çok ii olur.

@20 Tem 2012 00:40 :Note nasıl bilmiyorsun ama tepkime süresinin iyileştirilmesini istiyorsun??? Çok saçma bir ifade sunmuşsun burada... Madem bilmiyorsun söyleyeyim note oldukça iyi ve tepkime süresinde de hiçbir sıkıntısı yok.

aman "S" harfini de patentlemiştir çürük elma

S2 ile Note arasında ki ilişkilerden yola çıkarak Gelecek NOTE 2 hakkında tahminlerde bulunulmuş. Bu herkesin yapabileceği bir değerlendirme. Başlığı görünce yeni bir haber var sandım.Fakat ben Note 2 nin S3 e , Note ın S2 ye olan üstünlüğünden daha fazla teknolojik yeniliklerle geleceğini tahmin ediyorum.

telefon piyasasının esas patlamasını note 2 yapacak . samsung bütün kozlarını oynyordar; iphone çıkana ka fanlar dışında büyük oranda piyasa doymuş olacak ve iphone beklenen başarıyı göstermeyecek

bi ekranı 0.2 inc büyütmüşler o kadar. bunun için yenide 1,5bin lira vermeniz değer arkadaşlar. atın eski telefonları.

S3 te Exynos 4412 yok muydu

hırsız samsungdan tek beklentimiz yeni arak ürünlerinde yine ondan bundan çalıp çırpmadan kendine özgü orjin bir ürün çıkarmasıdır...

@20 Tem 2012 10:54 araştır bakalım apple telefon parçalarını kime yaptırıyormuş araştırmadan söyliyim samsung

"hırsız samsungdan tek beklentimiz yeni arak ürünlerinde yine ondan bundan çalıp çırpmadan kendine özgü orjin bir ürün çıkarmasıdır..." bıktım sizin gibi bebelerden ya. azcık büyüyün artık. ergen kafa daha apple ın neyi nerden çalıdığını, parçalıarını kime yaptırdığını bilmiyosun anca oturduğun yerden laf yetiştirmeye çalışıyosun

Umarimki note2un ppi degeri 330 dsn dusuk olmaz ve dort cekirdekli s3 den dahabiyi bir islemci ile gelir,ve s3 dr bulunan akilli beklme,sbeam gibj ozellikleri de alir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir