Samsung Galaxy Note 7, 6 inç ekranla gelebilir!

Samsung'un piyasaya sürmek için artık günleri saydığı yeni amiral gemisi Galaxy Note 7 için sürpriz bir iddia daha geldi!

  • Cenk Atlı
Samsung Galaxy Note 7, 6 inç ekranla gelebilir!

Samsung'un merakla beklenen amiral gemisi modeli Galaxy Note 7'ye dair şimdiye kadarki neredeyse bütün sızıntılar tek bir iddiayı öne sürüyor: Cihaz 5.7 inç boyutlu ve çift kavisli kenar (dual-edge) özellikli bir Quad HD Super AMOLED ekranla gelecek

Fakat yeni gelişmeler firmanın söz konusu cihazın 6 inç ekranlı bir modelini de test ettiğine işaret ediyor. Söz konusu testte ayrıca, bu modelin kavisli kenarlara sahip olmayacağı dikkat çekiyor.

İhracat ve ithalat takibi yapan Zauba'da yer alan raporda Samsung'un test etmek amacıyla Hindistan ve Güney Kore'den ithal ettiği SM-N930R4 model numaralı Galaxy Note 7'nin ekran boyutu 6 inç olarak görülüyor. Diğer yandan daha önceki sızıntılarda cihazın model numarasının SM-N930 olduğu söylenmişti.

Bu noktada elimizde birkaç ihtimalin olduğunu söyleyebiliriz. Firmanın 6 inç'lik test modelinin yalnızca bir prototip olması ve nihai ürünün yine 5.7 inç ekranlı olması bir ihtimal. Diğer bir olasılık ise Zauba'nın yayınladığı raporda 6 inç'lik ekranla ilgili hatalı bir bilgi verilmesi. En büyük ihtimal de, Samsung'un, Galaxy Note 7 için, Galaxy S7'de olduğu gibi, iki farklı modeli piyasaya sürmeye hazırlandığı...

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost