Samsung, Galaxy S6 fiyatlarını düşürecek!

Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge gibi telefonlarının fiyatlarında ayarlamaya gidiyor...

Samsung Galaxy S6 fiyatlarını düşürecek!

Galaxy S6 taleplerinin Samsung'un beklediği şekilde ilerlemediği bir gerçek. Geçtiğimiz Çarşamba günü son üç aylık kazancını duyuran Koreli elektronik devi, cep telefonu bölümü içi zorlu bir pazar ortamıyla karşılaşılabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge'in satış grafiğini düşürmeden korumak için fiyatların yeniden ayarlanacağını söyledi. Şirket ayrıca yüksek kalitede akıllı telefonların yanı sıra orta ve düşük sınıf cihazların da piyasaya sürüleceğini belirtti.

Samsung fiyatlara verilecek "ayarlama" konusunda detay vermeyi reddederken, şirketin bu akıllı telefonlar için fiyat indirimine gitmeyi planladığı belirtiliyor. Gelen haberler, Samsung'un, BT ve mobil bölümü ikinci çeyrek satışlarının yüzde 8.4 oranında düştüğünü gösteriyor.

Global olarak alınan "fiyat ayarlaması" kararının ülkemizdeki fiyatları ne kadar etkileyeceği ise şimdilik gizemini koruyor. 

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Hiç etkilemez hatta yükselir bile...

Zahmet olck ama zhmt ss..

cd kartı olmayan telefonu ne yapalım standart yapsın 64 gb hafızalı telefonu da alalım 32 gb ne işe yarar 4k video çekiyor 5 dk lık video çeksen 5 gb yer kaplar Fotoğraf ona göre.

@mladenbmv sd kart ne ara cd oldu.

s6 ve s6edge fiyatı düşecek sebebi + olan modellerin ağustos 15 te tanıtılacak olması olmasın s6ege+ şimdiki fiyattan birönceki s6edge indirimli, zaten alayının maliyeti300usd.

3,5 yıllık telefonum bozulunca s6 veya edge almak istedim. sd kart yuvası olmaması, pilinin çıkarılamaması, edge için sadece tek tarafın kullanılabilmesi, ayrıca incelemelerimde kenarların çok büyütüldüğünü, pek kullanışlı olmadığını görmemin üstüne bir de 3000 küsür TL'li fiyatları görünce vazgeçtim. 2000 bile çok, mantıklı bi karar olmuş, ama 2000 civarına ineceklerini sanmıyorum, o yüzden yine satışları çok yükseltmez bence, zira piyasada zenfone 2 ve g4 var 1300-2000 civarına.

@01 Ağustos 2015 10:03 SD kart yuvası sorun değil USB OTG var S6 ve S6 Edge'de Micro USB flash bellek takabilirsin. S6 Edge'in de iki tarafı da kullanılabiliyor. Note Edge ile karıştırdın galiba. Sabit batarya da bir Power Bank'e bakar o da sorun değil.

Bu yorum yapanların alayi teknoloji cahili adamlar boş teneke gibi. Bunlara 3310 bile fazla.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir