Samsung Galaxy S6 "modern başyapıt"

Samsung, yeni telefonlarından bahsederken hiç de mütevazi davranmıyor!

Samsung Galaxy S6 "modern başyapıt"

Samsung'un yeni cep telefonu modelleri Galaxy S6 ve S6 Edge, tüketiciler tarafından büyük ilgi toplamasının yanında elbette Samsung tarafında da adından büyük övgüyle bahsettiriyor. Samsung'la yapılan bir röportajda "modern başyapıt" olarak nitelendirilen Galaxy S6, üst düzey kalite hissini kullanıcılara sunmak üzere tasarlanmış ve ilk tepkilere göre bunu da başarıyor.

Samsung Electronics Mobil İletişim Departmanı Tasarım Takımı Başkan Yardımcısı Lee Min-Hyouk'un sözlerine göre, Galaxy S6 tasarımıyla adeta modern bir başyapıt. Tüketicilere istediklerini vermek için Galaxy S6 üzerinde çok yoğun çalıştıklarını söyleyen Min-Hyouk, S6'nın metalik yüzeyinin 6013 alüminyum alaşımla ürettiklerini söyledi. 6013 alüminyum malzemenin diğer akıllı telefon üreticileri tarafından kullanılan 6063 alüminyum alaşıma göre yüzde 50 daha güçlü ve yüzde 20 daha uzun ömürlü olduğunu söyleyen Min-Hyouk, öte yandan telefonu Gorilla Glass 4 ile korumalarıyla da bu sağlamlığı arttırdıklarına dikkat çekti.

Galaxy S6'nın yanı sıra yine Galaxy S6 Edge'in yapım sürecinde de optimum tasarımı bulmak için oldukça zorlandıklarını ilave eden Min-Hyouk, her iki modele gelen yoğun ilgiden ise memnun olduklarını sözlerine ekledi.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 31 Yorum

Alt tarafı bildiğin Iphone 6 olmuş :D

alüminyum kasada tersine mühendislik yapmak için (bir bakıma arak için) acaba kaç iphone parçaladılar da sonunda "doğru" tasarımı buldular.

İphonun çakması şu s6 ??

Ben şunu anladım S5'e bol özellik koydu millet tipe bakıp ''bu ne ya plastik'' dedi. Özellikleri kaldırıp metal cam karışımı estetik bir ürün koydu ''modern başyapıt'' oldu. İnsanlar telefonu şık dursun, pahalı olsun diye alıyor.

üzgünüz samsung, iphone çakması telefon yapmaya çalışınca modern başyapıt yapmış olmuyorsun. doğru düzgün destek ver ilk önce.

Cerceveler iphonedan cam kaplamalar xperia dan genel tasarimda bilindik galaxy serserisinden valla ne yaptilarsa yine s4 e s5 e benziyor aklimizla alay ediyorlar

@05 Nis 2015 21:25 Biraz aklını kullanıp konuş. Ne yapsalardı üçgen yada beşgen mi yapsınlar telefonu başka telefonlara benzemesin diye

Iphone 6 plus hala bukulurken iyi kapak yapmış

Çakma Z3 bildiğin

Iphone 3 teki tasarimi simdi yapiyorlar.

Telefon guzel simdi Allah var m7 kullanicisiyim m9 bekliyordum resmen hayal kirikligi yasadim

Alanın aklını seveyim

"İphone 6'yı kopyalamak da çok zorlandık" :D :D

Samsung ve başyapıt mı? Güldürmeyin beni.

iphone 6 çakması diye eleştiren çok bilenler. düne kadar plastik kasa diye konuşanlarla muhtemelen aynı kişiler.. kimse demiyor adamlar müşteriden gelen talepleri değerlendirmiş diye... Ayrıca telefonun telefona benzemesi ne kadarda abes bir durum değilmi :D şu klavye nelere kadir Allah ım..

bugun 700-800 tl değerindeki telefonlar hemen hemen herkezin ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor gidipte 2600-3000 vermek akıl karı iş değil 300-400$ telefonlara tabi para sizin istediniz gibi harcarsınız ama milli servet oglm ihtiyacınızdan fazlasını almak lükse kaçıyor gerek yok hem almayarak fiyatları kırmış olucaz

Abi adı bile maalesef 6'lı, biri iphone 6, diğeri galaxy s6

@06 Nis 2015 00:53
ne yapacaktı ya?

galaxy s 2 kullanıcısıyım bundan sonra çıkardığı tüm telefonlar hep mi birbirine benzer arkadaş galaxy s6 yı denedim bugün bi mağazada ya iphone fanı değilim ama telefon bildiğin iphone ilk alıyorsunuz elinize sanki iphone ios varmış gibi ama içi hüsran galaxy s4 her türlü işinizi görür emin olun. boşa para harcamak isterseniz illa tabi ki buyrun harcayın. daha önce iphone 3gs'de kullandım. daha önce hiç iphone almamış birisi için iphone 6 alınır mı alınır. kasa güzel ama özellik yok telefonda 2.500 TL veripte isim satın almak çok saçma geliyor. maksimum 1000 TL ye bir telefon her türlü işinizi görür. benim kendi fikrim zenfone 2 yi beklemek ki bekliyorum zaten ve onu alırım muhtemelen.

Samsung ve başyapıt? ben bunu direkt hakaret olarak algılarım :)

Modern kazık bence

Ikina sıkıca biriktirdiği tüm parasını ayfon için harcayan ve hayatında zirve yaptığını sanan yorumcular coşmuş gene. Yürü be yavrum, kim tutar seni, deeeeh

Lumia kullanıcısıyım en kotu tasarımlı lumia bile bundan güzeldir Samsung başyapıt derken haklı aslında ama rezilliğin başyapıtı

"kargaya yavrusu şahan gibi gelirmiş " :)

nasıl baş yapıt o akadaki ce rakamlar çöpkutusu en büyük tasarım eksikliği. ayrıca 2600mh batarya düşük kamera 16 da kalmış 20 mp kameraları sony den alamadımı z2 z3 bile daha iyi duruyor. bekleyin z4 tozunu attırır bunun.

merhaba, Galaxy S6 Edge yeni modeli prova yaptim güzelik'''! Teknik TASARIM foto ve model süper. ha' kusurları Nedir,! Eksi--- FM-Radio yok,,,home büton' yuvarlak'veya fysik-yani sanal olacaktı, Arkası cam değil plastik veya metal olacaktı.

Mağazada inceledim. Boyayıp üstüne fiyat koyup satış mantığı alacak kerizler var merak etmeyin siz.

@06 Nis 2015 21:09 kıskanma ne olur çalış seninde olur

@06 Nis 2015 21:09
zamanında aynı iPhone modellerine daha fazlasını verdiniz... biz size enayi dedik mi?

Galaxy s6 yi alacam gercekten guzel cihaz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost