Samsung Galaxy S6'ya root yaparsanız...

Eğer Galaxy S6'yı root'larsanız, bu uygulamanın çalışmadığına emin olabilirsiniz...

Root yapınca Samsung Pay iptal oluyor

Samsung'un yeni amiral gemileri Galaxy S6 ve S6 Edge, root işlemine karşı önemli bir tedbir içeriyor.

Hacker'ların root'lu telefonlara sızması ve telefonu izlemesi son derece kolay bir işlem. Bu nedenle Samsung, root işlemine maruz kalmış Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde, ödeme servisi Samsung Pay'in çalışmamasını garanti altına aldı. Böylece kullanıcıların kritik finansal bilgilerinin korsanların eline geçmesi engellenmiş olacak.

Ancak çalışmayan tek uygulama Samsung Pay olmayacak gibi görünüyor. Samsung başka kritik uygulamaları da, root'lu telefonlarda çalışmayacak şekilde tasarlıyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Hallolur hallolur sorun yok

Android özgürlük dedik deik bakın ne oldu şimdi.Yahu ben zaten samsungun uygulmalarını istemiyorum ki.Boşuna yer kaplıyor telefonda.Rootlamazsam zaten gider iphone alırım stabil kullanırım. Samsung 1 yıl geçmeden fiyatı yarıya düşer.

@24 Nisan 2015 22:29 Arkadaş zaten demişler ki kullanılmasını engelliyo kaldırılmasını değil. nerenle okuyorsun analamıyorum ki. Engellediği işlem para içeren işlem. sonra rootlu telefona tanımla kredi kartını vs sonra gidince vay efendım samsunga guvendık soydular benı dersin. adam neden böyle bir risk alsın ? hem kendını hem seni koruyo. Galaxy S3 kullanıcısıyım ve samsungtan sogumus durumdayım muhtemelen birdaha samsung almayacagım ama bu kadarda taraflı bakmayın.

@24 Nisan 2015 22:29 İftiran batsın...

@24 Nisan 2015 22:29 hepsini oku sadece engelliyo silmesini serbest birakio

Güzel bir önlem sonuçta root teli dışardan müdaheleye tamamen Çık hale getiriyor.

güvenlik içinse en iyisini yapmış

bilgilerinizi korumak için ek önlemler getireceğine uygulamanın çalışmamasını sağlıyor.. samsung kalitesizliği her yerde belli.

@25 Nisan 2015 12:06 Kimse rootlu telefon için garanti vermez. Root Samsung'un sunduğu standart bir özellik değil ki bununla uğraşsın, çok saçma.

Onuda root ile hackler root varken calistiririz ben root ile antivirusu hackleyip pro versiyonu 0tl aldim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost