Samsung Galaxy S7, Galaxy S6'ya karşı!

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S7 ile geçen senenin amiral gemisi Galaxy S6'yı karşılaştırdık!

Samsung Galaxy S7 vs Galaxy S6!

Galaxy S7, geçen seneki Galaxy S6'nın üzerine bir dizi önemli yenilik getiriyor. Bazı yönleriyle ise herkesi pek etkilemediği doğru. Tüm bunlar, Galaxy S6 ile Galaxy S7 arasında seçim yaparken kararınızı etkileyebilir.

Galaxy S7 çıktığında ona vereceğiniz ek ücrete değip değmeyeceğini merak ediyorsanız, karşılaştırmamızı okumaya devam edin.

Tasarım

Tasarım, en az değişikliğin olduğu alanlardan bir tanesi. İki telefonun ön tarafına baktığınızda, home tuşunun etrafındaki metalik çerçevenin kaldırılması dışında neredeyse aynı görünüyorlar.

Ancak Galaxy S7'nin arka yüzünün yuvarlanmış kenarları, tutuş hissini farklı, daha rahat hale getiriyor. Cihaz belki elinizden biraz daha kolay kayıyor ancak tutuş hissi eskisinden daha iyi.

Galaxy S7'nin ekranı "Always On Display" sayesinde hep açık kalıyor ve bu sırada saati gösterebiliyor. Galaxy S7'de IP68 puanına sahip su geçirmezlik de bulunuyor.

Son olarak Galaxy S7'nin yenilenen SIM çekmecesi, 256GB'a kadarki microSD kartlarını kabul ediyor. Bu yüzden yüksek depolama kapasitesine ihtiyacınız varsa, Galaxy S7'yi tercih etmenizde fayda var.

Arayüz

Arayüzde genel anlamda çok küçük değişiklikler olsa da, Samsung bazı ince ayarlamalar yapmış. Örneğin simgeler artık daha düz ve arayüz, Android 6'dan öğelere yer veriyor.

Samsung, telefonundaki işlemciyi henüz doğrulamamış olsa da (muhtemelen Snapdragon 820), 4GB RAM ile birleştiğinde Galaxy S7'den çok yüksek bir performans bekleyebiliriz. Galaxy S6'dan hızlı olacağı kesin, ancak S6'nın da yavaş bir telefon olmadığını söylememiz gerek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bu telefon çok gereksiz ve galaxy s6 ile arasında çok büyük bir değişiklik yok.

ıh ıh olmamıs çalışın lan

S6 dan S7 ye geçmeye değmez. Bi de S7 de USB C giriş yoktur.

Samsung mu? Aman aman evlerden ırak....

Bence s6 fiyat düşüklüğü yaşarsa 1600 1500 tl civarı tadından yenmez mehsun gırli

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Samsung Galaxy S7 vs Galaxy S6!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir