Samsung, her şeyinizi kaydetmek istiyor!

Samsung, cebinizle yaptığınız her şeyi ve hatta fazlasını kaydetmek istiyor! Nasıl mı?

Samsung, her şeyinizi kaydetmek istiyor!

Samsung'un cep kullanıcılarının eylemlerini kaydeden ve bunu diğer uygulamalarla paylaşan yeni bir hizmet üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Yeni gizlilik tartışmaları çıkarması muhtemel hizmetin adı, The Information'ın raporuna göre "Context". Rapora göre yeni hizmet, telefonunuzda bastığınız düğmeleri kaydetmekle kalmıyor, hangi uygulamaların kullanıldığını, telefonun sensörlerinin (mikrofon, kamera...) elde ettiği verileri kaydediyor. Ardından tüm bu veriler, kullanıcılara özel içerik sağlayabilmeleri için uygulama geliştiricilerine sunuluyor.

Context'in Samsung'un satışlarını artırıp artırmayacağı belli olmadığından gerçeğe hiç dönüşmeme ihtimali var. Samsung'un böyle bir hizmete kullanıcıların nasıl bir tepki göstereceğini bilmemesi de, bu durumda etkili.

The Information'ın verdiği bir başka bilgiye göre ise Google ve Samsung, Motorola'nın satılmasından 1 gün önce bir araya gelip Android'in geleceğini, özellikle de üreticilere kişiselleştirme bakımından ne kadar özgürlük sağlanacağını konuştular. Bu toplantının sonucu ise henüz bilinmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

gizlilik düşmanı google ve samsung birleşirse böyle olur..

İphone'u sattık note 3 aldık itten köpekten pişmanım olmaz olsun böyle telefon

Galaxy s3 ve s4 lerdeki titresim den memnun olmayan varmi. Mesela ben hissetmiyorum cebimde.

eğer bu gerçekleşirse Samsung telefon satışlarında yüksek düşüş olabilir.

Ve google teknolojik hayatı kullanıcılar aleyhine geliştirmek için firmaları zorlamaya devam ediyor...

çin malı nokia 1100 alıp kullanacam bu ne artık gizlilik kalmadı yakında elimizde ne tutsak ortaya çıkacak...

Al birini vur ötekine. Google'da sözde internette sansür ve fişlemeyi önlemek için UProxy diye güvenli bir proxy yapacakmış. Yemişim güvenliğini. Her şeyinizi kaydetcez karşılığında sansür olmayacak demiyor da.

Çok üreteceğim çok satacağım diye hem bizi paramızla rezil et hem de şimdi bilgilerimizi satmaya kalk. Ne ala memleket?

Dandroid ve s amsungtan beklenir

sizce yazılım ve donanım üreticileri neyi, nekadar ,nasıl kullandığınızı bilmeden ,profilinizi oluşturmadan size uygun cihazı tesadüfenmi üretiyorlar sanıyorsunuz bütün üreticiler hakkınızda bir şekilde bilgi topluyor ama öyleee ama böyle.hatta taryıcılar,arama motorları,yazlım lar dahi hepsi birer ajan

Al Bi wp rahatla :D

hiç kimse apple ın kayıtlarından bahsetmiyor. bir de kapalı ekosistem diye övünüp duruyor yarım ısırık elmalar. asıl bu kadar bilinçsizlikten korkacaksın. bildiğine tedbir alırsın en fazla almasın bahsi geçen ürünleri olur biter. ya bilmediğin nolacak. bu kadar parayı otele verip ayakta uyumak ne biçim iştir hayret doğrusu.

Günümüzde android kullanıcılarına soru sorduğumda google verilerimizi alırsa alsın çokda umurumda değil diyorlar. Yani hangi çobanın kaval çaldığı önemli değil ben gene sürüyle gezerim... herhalde satışları bile yükselir bundan sonra :)

@16 Şub 2014 02:28 En azindan android kullanicilari sadece root ile butun kontrolleri ele alabiliyorlar, siz jailbreak bile yapsaniz boyle bir sans ancak ruyanizda olur. Asil apple kullanicilari "mal" lasmislar, sorgusuz sualsiz tapincak gibi pesinden gidiyor her dedigine he diyorlar apple'in. Yani burada yazdiklarini apple'in kargalari bile guzel ergenboy seni.

@16 Şub 2014 02:28 ben öyle demiyorum. :D (S4 ve note 10.1'im var.)

Fiyati 2,499.00TL KDV Hariç: 2,117.80TL

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir