Samsung Hub, 1 ay sonra kapanıyor!

Samsung, Galaxy ceplerin vazgeçilmez uygulaması için ölüm fermanını verdi...

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung Hub, 1 ay sonra kapanıyor!

Galaxy S5'te şişkin ek yazılımlar konusunda geri adım attığını gösteren Samsung, önemli bir hizmetini kapatmak üzere.

Samsung teknik medya pazarlama sorumlusu Philip Berne'in SamMobile'a yaptığı açıklamaya göre Samsung Hub, 1 Temmuz'da kapılarını kapatacak. Google Play'e bir çeşit alternatif olan Samsung Hub, oyun, müzik ve film gibi içerikler sunuyordu. Google'ın Samsung'a yaptığı gereksiz uygulamaları kaldırma uyarısının ardından firma, gerekli değişiklikleri yapmaya başlamış gibi görünüyor.

Samsung Hub'ın kaldırılmasıyla ilgili çalışmalar aslında Galaxy S5'le beraber başlamıştı. Telefon, kutusundan çıktığı haliyle Samsung Hub işlevini sunmuyordu, önce onu yüklemeniz gerekiyordu. Dijital mağazanın özlenebilecek tek işlevi, içerik indirmelerini farklı Samsung cihazlarında eşitleme gibi görünüyor. Bunun dışında çoğu kullanıcının Hub'ın yokluğunu fark edeceğini sanmıyoruz.

Samsung'un bu hamlesi, Android'den ayrılıp kendi başına ilerleme planlarında geri adım attığı şeklinde de yorumlanabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

çok şükür kalkıyor artık :D

Çokta gerekli değil di zaten

Bi işe yaramıyordu zaten

ilk defa duyuyorum...

allaha bin sükür :D

samsung kendi ek yazılımları ile ram kullanımını yükseltiyor ve şarj süresini kısaltıyor oysa htc de işler tamtersi

Samsungun hepsini olmasa da Note serisini severim, kullaniyorumda. Ama eger root gibi teknik konu bilmiyosan samsung kullanma. Niye, cunku boyle bazi gereksiz uygulamalara birak girmeyi elin bile yanlislikla degmez. Google bunu iyi yapti bence, dolduruyordu gereksiz uygulamalari samsung. Hayir kim kullaniyo Hub'u ChatON'u? Hadi samsung apps neyse sistem uygulamalarini guncelliyor. Ama 100 tane gereksiz uygulamasi var. Helal google iyi oldu bu sefer

Kapanıyor diye ağlıcam şimdi :D

Samsung gerekli degil toptan kendilerini kaldirip korede insaat yapmaya devam etsinler bence.

Keşke bütün S serisi telefonlara güncelleme gelip bu gereksiz şeyler kalksa. Knox diye bir şey koydu root da atamıyoruz artık.

Sen de yorum yaz