Samsung iki yılın ardından beklediği haberi aldı!

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'in yakaladığı büyük başarı sonrasında, sıra Samsung'un bu büyük başarıyı açıklamasına geldi!

  • Cenk Atlı
Samsung iki yılın ardından gelirini arttırdı!

Samsung, 2014 ve ardından 2015'te toplam gelirlerinde yaşadığı düşüşün ve Çin'de ilk beş üretici arasındaki konumunu yitirmesinin ardından nihayet düze çıkıyor gibi görünüyor.

Galaxy S7 ile birlikte son derece başarılı bir satış grafiği elde eden firma bu yıl için tahmini gelirinin son iki yıldan daha büyük olmasını bekliyor; zira tahminler de bu yönde. Halihazırda dünyanın bir numaralı akıllı telefon üreticisi olan firma Nisan'dan Haziran'a kadar olan süreçte 7 milyar dolarlık bir işletim geliri öngörüyor.

Samsung'un borsadaki hisseleri de bu yeni tahminin ardından yüzde 1.8'lik bir artış gösterdi. Resmi açıklama ile birlikte, şirketin hisse değerlerinin daha da yükselmesi kimse için şaşırtıcı olmayacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Pahalı telefon almaz dediğim insanlar bile s7, s7 edge aldılar. Çok iyi bir telefon. ÖzellikleSamsung a karşı önyargılı olanlar alsınlarda görsünler yeni touchwizz i. Iphone satışları düşüyor lg g5 ile çuvalladı sony ise z yi bitirip berbat işlemcili telefonu 2000 küsür fiyata satıyor htc m10 s7 den pahalı huawei dava açıp duruyor yani pek kazancı yok. Şuan samsung un önü açık yavaş yavaş insanları tizen li telefonlara alıştırıp android kullanmaktan vazgeçerse iphone yok olur ve samsung lider .

@10 Temmuz 2016 23:28 acilin reiz mueccin

@10 Temmuz 2016 23:28 LG G5 modüler yüzünden, Sony ise düşük donanımı yüksek fiyata satan telefonlarından kaybetti. Eyvallah. Anlarım bunu. Ama HTC 10'a laf edemezsin. Bunu hakkın da yok haddin de yok. HTC zaten kaliteli bir marka. Kaliteye önem veriyor. Ve HTC 10 o parayı sonuna kadar hak ediyor. Huawei ve Çinli üreticilere gelirsek onlar 10 yıl sonra Samsung'un ipini çekip piyasaya hükmedecek Çinli markalar. Bence çok iddialı konuşmuşsun. Birgün tükürüğünü yalamak zorunda kalırsın...

Apple gibi aynı tasarımla telefon çıkartmak yerine birazcık da olsa birşeyleri değiştirebildiği için S7 beğenildi. Eğer sızıntılardaki gibi apple tasarım yönünde farklılıklara gitmez ve aynı telefonu büyütüp önümüze sunarsa bu sefer işi bayağı zor olabilir.

@10 Temmuz 2016 23:46 Ben de Samsung kullanıyorum ama Samsung tasarım anlamında ilk çıktığından beri aynı. Sadece S6 ile metal ve yamuk ekran tasarımına geçti o kadar başka bir özelliği yok. Boş boş fanboyluk yapmayın.

Anlamıyorum... S6'dan neredeyse hiç bir farkı yok ve her yerde "mükemmel" olarak geçiyor. Çok saçma.

@11 Temmuz 2016 00:49 Çünkü mükemmel

@11 Temmuz 2016 00:49 işte onu ben de anlayamıyorum :)

@11 Temmuz 2016 00:49 S6 da batarya az , kamera vasat, cam hassas, arka kapak açılmadığı halde su geçirmeme özelliği yok, ısınma problemi kısmen var, metali çok sağlam değil, sd kart okuyucusu yok gibi tüm eksiklikler s7 de giderildi. Güzel olan s6 tasarımını donanım ve yazılım ile tamamlayıp s7'yi mükemmel yaptı Samsung

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play