Samsung, internet trafiğini ele geçirdi!

Samsung, şimdiye kadar Apple'ın lider olduğunu bir alanı daha resmen ele geçirdi...

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung, internet trafiğini ele geçirdi!

StatCounter rakamlarına göre Samsung cihazları, artık internet trafiğinin en büyük bölümünü oluşturuyor.

Firmanın raporuna göre Samsung'lu cihazların internet kullanımı yüzde 25.47'ye yükselerek Apple cihazlarını (yüzde 25.09) geçti. BlackBerry ise son 12 ay içinde yüzde 5.0'dan yüzde 3.62'ye geriledi. Samsung'un tüm trafiğinin yüzde 20.45'ini İngiltere'den, yüzde 18.3'ünün ise ABD'den gelmesi dikkat çekti.

StatCounter'ın mobil web tarayıcısı istatistikleri de benzer sonuçlara sahip. Android'in web tarayıcısı dünya çapında birinci sırada yer alırken Safari, ABD ve İngiltere'de onu geçmeyi başarıyor. Opera'nın dünya çapındaki yüzde 16.06'lık pazar payı, standart ve yarı-akıllı ceplerdeki başarısını gösteriyor.

İşletim sistemlerinde ise Android tüm dünyaya hükmederken Nokia'nın yarı-akıllı cep platformu S40'ın pazar payı artış gösterdi.

PC dünyasında ise rapora göre internet trafiğinin en önemli kaynağı Windows 7 iken onu ikinci sırada Windows XP takip ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Tabi normaldir ortalık galaxy dolu çöpden bile çıkıyor artık.

@AloNeKoyyim herkesin maddi gücü ayfon almaya yetmeyebiliyor. her bütçeye uygun telefon yapmasa samsung nasıl insanlar kaliteli telefon kullanacak?

@AloNeKoyyim çöp ki ne çöp. android resmen çöpün kralı bende 1 sene android kullandım ve cok sukur ki iphone aldım sonunda kurtuldum o saçma yazılımdan. donmalar kasmalar ısınmalar. hiç bir şekilde stabil olmaması bezdirir adamı

@13 Tem 2013 17:43 s4 2000 lira kıyar iphone a kıyamaz

@13 Tem 2013 18:58 Bu kadar insan tercih ettiyse bence otur bir düşün.Flash Player çalıştır ondan sonra konuş.

Hemen çöp oldu değil mi.Arkadaşlar başarıyı böyle suiistimal edecek yorumlar yapmayın size kutlamak düşer.Kimse size zombi diyo mu bak telefonda internet harici bir şey yok yine gidip 2000 tl vermeye çekinmiyorsunuz önce bir halinizi gözden geçirin ondan sonra ÇÖP ile uğraşırsınız.

Tabii normal bir şey. Sonuçta Samsung her bütçeye hitap eden telefonlar çıkarıyor. Bundan dolayı Samsung alan kişi sayısı çok. Apple üzülmemesi lazım , çünkü doğal bir şey..

@GreeNs Haklı, Apple'ın ürün stratejisini bozmadan en az ya da en fazla 3 çeşit iphone çıkartması lazım Tüketici de bunu istiyor

Bir yerde telefon fiyatlari dibe inmeyen "marka" olmus telefonlar var. Diger tarafi soyleme geregi duymuyorum samsung marka mi reklamlari bile apple ustunden yuruyor ciddi acizlik :D flash koymuyorlar diyene guluyorum telefonumu tamamen guvenli kullaniyorum bu sayede gereksiz mobil internet de harcamiyorum. Adobenin insanlara yillarca flash dayattigi yeter artik bence.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play