Samsung kendi evinde Apple'a kaybetti!

Samsung, kendi evi Güney Kore'de Apple'a açtığı davayı kaybetti! Davanın konusu ise...

Samsung kendi evinde Apple'a kaybetti!

Samsung, Güney Kore'de Apple'a karşı açtığı patent ihlali davasını kaybetti. iPhone ve iPad'in patentlerini çiğnediğini iddia eden Samsung'un isteği, Apple'ın eski iOS cihazlarının satışının durdurulmasıydı.

Davanın kökleri, Apple'ın 2011'de Samsung'u iPad ve iPhone'un tasarımını kopyalamakla suçladığı davaya dayanıyor. Seoul Central District Court'taki bir hakime göre iPhone 4S, iPhone 5 ve iPad 2, "kısa mesaj gösterimi yöntemlerinde ve mesaj gruplama yöntemlerinde" Samsung'un patentlerini herhangi bir şekilde ihlal etmiyor. Böylece mahkeme, Samsung'un Apple ürünlerine satış yasağı getirme ve tazminat isteğini geri çevirmiş bulunuyor.

Aynı mahkeme, geçtiğimiz sene Apple'ın Samsung'un kablosuz teknoloji patentlerini çiğnediği gerekçesiyle Apple'ın Samsung'a tazminat ödemesine hükmetmişti.

Apple Kore yetkilisi Steve Park bu karar üzerine yaptığı açıklamada "Kore mahkemesinin gerçek yenilik için dünyadaki diğer mahkemelere katılmış olmasından ve Samsung'un saçma iddialarını geri çevirmiş olmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz."

Samsung ise karara itiraz edip etmeyeceklerini onu yakından inceledikten sonra kararlaştıracaklarını söyledi ve ekledi: "Apple, patentli mobil teknolojilerimizi çiğnemeye devam ettikçe, fikri mülkiyet haklarımızı korumak üzere gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz."

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Samsung uğraşma artık bitti bitti

Apple koreyi bile satın almış... kore adaleti parayı verene var demek ki...

@grezimonk emin ol almıştır hep yapar öyle şeyler

apple son derece haklı abi

Para her kapıyı, açar ve kapatır.

kore mahkemesi bile apple haklı demiş burda hala samsung haklı diyen var :)

kore mahkemesi bile apple haklı demiş burda hala samsung haklı diyen var :)

Apple iSheep ordusu iş başında...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir