Samsung LCD TV'de hız rekoru kıracak

Samsung yeni LCD TV'si ile yeni bir devrim peşinde: Bakın elektronik devi bu kez neyin peşinde...

Samsung LCD TV'de hız rekoru kıracak
IFA fuarını dört gözle bekleyen Samsung, yeni 400Hz LCD TV'leri için gün sayıyor.

Teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Samsung, bu yıl gerçekleştirilecek olan IFA fuarında 400Hz LCD TV modellerini kullanıcılarıyla buluşturmayı planlıyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen IFA fuarında Samsung, dünyanın ilk 200Hz LCD televizyonlarıyla kamuoyunun karşısına çıkmış ve IFA fuarında bulunan basın ve medya kanalların yoğun ilgisiyle karşılaşmıştı.

Şirkete yakın bir websitesi olan Tweakers.net'e göre Samsung'un bu fuarda kullanıcılarına sunacağı yeni LCD televizyonların üretim aşamasına geçip geçmeyeceği henüz netlik kazanmış değil. Bu konuda tek merak edilen nokta ise Samsung'un yeni LCD TV'lerinden ne kadar kaliteli görüntü elde edilebileceği...

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

samsung un ürettigi lcd ekranlar kalitelidir zaten

Kuşkusuz Samsung şu anda Dünyanın monitör ve televizyon lideri, diğer markalara göre çok öndeler, aranızda Samsung LED TV'lerden birini çalışırken gören varsa ne demek istediğimi anlayacaktır.

SONY'İ UNUTUYORSUNUZ... ''Bravia be like no others''

Kuşkusuz Samsung şu anda Dünyanın monitör ve televizyon lideri, diğer markalara göre çok öndeler, aranızda Samsung LED TV'lerden birini çalışırken gören varsa ne demek istediğimi anlayacaktır.
--------------------------------------------------------------------------
Evet ben gördüm.Onun yanındaki LCD tv lere bir göz atasınız bile gelmiyor.O kadar berrak ve net.Şu an benim için bayağı tuzlu. Çok ucuzlarsa satış rekoru bile kırarlar.

gerçekten iş görüntü teknolojisi olunca samsung sony ve philips i geride bırakıyor. ben philips kullanıyorum tvmde sony ama samsung başka bu gerçek

LG de bir süre önce 600 Hz plazma tv duyurmuştu. Ama şu da var ki 200 Hz'den sonra görüntü üzerindeki etki insan gözünün algılayamayacağı kadar düşük oluyor. Yani 400 yada 600 Hz tv ile 100 Hz tv arasında 4 - 6 kat gibi bir görüntü kalitesi farkı yok. 200 Hz'den sonrası bir nevi pazarlama stratejisidir. Bilginize.

sony kazık samsung 1 numara!!! zaten sony geçen sene panellerini samsung dan aldı.

yakın zamanda 3-4 büyük tekno marketi gezen biri olarak diyebilirim ki samsung 1 adım önde.
philips 2 numara iken sonyi 3e koyuyorum lg anca 4. olur.
tabi orada izlenen görüntü maximum performans medyaları bluray vs.
evde bu görüntüyü bulmak imkansız digitürk plus ve dsmart hd de dahil...
Bekleemk en iyisi şuan.
100hz ile 200hz samsungda gördüm çok fark yok 200hz iyi netlikte.
plazma 600hz ama plazmanın çalışma prensibi değişik o nedenle bu kadar yüksek hze ulaşmış plazma terciih edilmez zaten bu saatten sonra

sony, samsung dan lcd almıyor arkadaşlar bunlar samsung da çalışanların sadece idaları

bem size samsung hakkında bir detay veriyim tv dinamik modunda insanın ten rengine bakın oldugundan fazla sarı ve dogal moduna alındıgında herşey olması gerektigi renkte bu seferde karankık sahneelerde detay kayıp ediyor birde buna ekranın parladıgını koyarsam yerlidir deneyin görün.

gerçekten samsung piyasanın tartışmasız lideri
ve bu farkı çok net görebiliyorsunuz , samsung led tv için
şimdiden para biriktirmeye başladım bile...

lcd tv de tartısmasız sony ve philips samsung biraz abartılıyor ozelliklede led tvsi dun electroworld bursa da karsılastırma imkanım oldu. samsung led tv o kadar net bir goruntu sunmuyor ayrıca mega kontrast diye birşey uydurmuslar ama ne oldu belli bile diil..goruntuye dikkatli bakınca pizellerde bozulmaların oldugu net bir sekilde farkediliyor.renk ve parlaklık kotu diil ama goruntu kalitesi abartıldığı kadar değil yani..sony 40z5500 lcd ile kıyaslandıgında ise sony acık ara fark atıyor samsung led tv ye sony de pixel bozulmaları fazla yok rahatsız edici diil samsung a gore.. fiyat olarakta o kadar asırı diil piyasada aynı ozellikteki diger markalara gore cok yuksek diil. alınabilir bir fark var..ve philipse gelicek olursam sony de birazcık daha iyi bir performans sergilide renk ve parlaklık daha iyidi.. sonuc olarak sony ve philips aynı dereceyi hak ediyor samsung ise bunlardan sonra geliyor... haa buarada sony nin tuketimi 131 watt philips 240 watt samsung led tv 210 watt. tuketime sahip...fiyat olarakta en pahalısıda samsung led tv benim tercihim burda sony olurdu..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir