Samsung Memoir: Flaşlı ve 8 Megapiksel

Kameralı telefon değil, telefonlu kamera: Samsung Memoir, fotoğraf çekmek konusunda çok iddialı...

  • Halil Mollaoğlu
Samsung Memoir: Flaşlı ve 8 Megapiksel
Samsung Memoir: Şu an için sadece T-Mobile'da.

T-Mobile ABD, Samsung ile işbirliği yaparak Samsung Memoir'i tanıttı. Cep telefonunun 8 Megapiksel kamerası ve gerçek bir Xenon flaşı var. Basın açıklamasına göre cihazın A-GPS alıcısı da var. Memoir tamamen dokunmatik ekran üzerinden yönetiliyor, HSDPA desteği var ve T-Mobile'a göre gelişmiş bir internet tarayıcısı da var.

Memoir ile çekilen fotoğraflar doğrudan web fotoğraf hizmetlerine (Flickr, Snapfish vb.) yüklenebiliyor. Mesajları sanal QWERTY klavye üzerinden yazabiliyorsunuz. Ayrıca Bluetooth Stereo profili A2DP ve yeniden elden geçirilmiş bir multimedya çalar da sunuluyor. Memoir ilk aşamada sadece ABD T-Mobile'dan temin edilebilecek. Cihazın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ise belli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

"Cihazın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ise belli değil"
Pehhh..

tamamen dokunmatik ise alttaki çağrı cevaplama ve kapatma tuşu ne işe yarıyor ? göstermelikmi?

Bu haberde yazılmamış ama başka teknoloji sitelerinde bu telefonda Wi-Fi olmadığı belirtiliyor. Yani gene önemli özelliklerden biri eksik bırakılmış. samsung neden her üst seviye telefonda mutlaka 1-2 özelliği eksik koyar:@

arkadaş demiş bu telefonda wifi özelliği yok dikkat ettiysen başlığa telefonlu Kamera.wifi olmaması gayet normal

07 Şubat 2009 Cumartesi, 14:45;

Neden Wi-Fi olmaması normal? Başlığın o şekil atılmasının sebebi cihazın hem işlev hem görünüm olarak cep telefonu ve dijital kamera özelliklerini birlikte göstermesi. Eğer senin dediğin gibi olsa bu cihaza 3G, GPS ve internet tarayıcısı da koymamaları lazım. Haberin 2. cümlesi: " "CEP TELEFONUNUN" 8 Megapiksel kamerası ve gerçek bir Xenon flaşı var." denmiş. 3G'si, GPS'i, internet tarayıcısı varsa ve haberde "Memoir ile çekilen fotoğraflar doğrudan "WEB" fotoğraf hizmetlerine (Flickr, Snapfish vb.) yüklenebiliyor" gibi bir ifade varsa bu cihaza Wi-Fi da konabilirdi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play