Samsung, metin seçim patentini çiğnemiş

Apple ve Samsung arasında devam eden bir patent davasında, Samsung'u üzecek bir karar çıktı!

Samsung, metin seçim patentini çiğnemiş

ABD'de bir hakimin Samsung'un metin seçimlerinde Apple patentlerini çiğnediğini söylemesiyle iki rakip arasındaki ihlal davalarına yeni bir boyut eklendi.

ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu hakimi Thomas Pender ön kararında, Samsung'un bazı telefonlarının Apple tarafından 2002'de alınan ABD RE41,922 patentinin iki bölümünü ihlal ettiğini söyledi. Patentte bir mobil cihazda metnin saydam bir katman ile seçilmesini ve bu katmanın kullanıcı girişi için etkin hale gelmesini ele alıyor. Benzer yöntem, birçok akıllı cep ve tablette bir metni veya sözcüğü seçmek ve kopyalamak vs. için kullanılıyor.

Bununla birlikte hakime göre sözkonusu cepler, Apple'ın mikrofon veya kulaklığın takıldığını algılayan devreyle ilgili patentini çiğnemiyor.

Bu dava, Temmuz 2011'de Apple ve Samsung arasında başlayan ve ITC ile dosyalanan davanın bir parçası. Son kararın bu senenin ilerleyen aylarında verilmesi bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Hep dava samsung ile apple arasında dava açıp paramı kazanmayı mı istiyorlar yoksa patenti çiğnediği için mi belli değil bana sorarsanız para için aslında ne patentimiş bunların gözünü paradan başka bir şey görmüyor artık.

Metin seçme işi sadece Apple da mı olmalı. diger tüm cepler o metni seçmesin mi? Bu mu yani alınan patent.

mahkemeyi bile satın almışlar... tabiki Apple kazanacak...

Bu elmanın metin seçme gibi (windows tada var)patentlerini sadece samsung ihlal ediyor anlaşılan. Başka kimseye bulaşmadığına göre

epil'dan herkese tiksinti geldi. yeter be

Apple ın çırpıncıkları işte baktı piyasa da para kaybediyo bari mahkeme de kazanayım demiş. Yazıııık.

metin seçme yöntemi kusurlu bulunmuş arkadaşlar iyi okuyun

çok yakında gelen çağrıyı ekranda göstermeyide alır apıl gelen çağrıyı ekranda göstermeyeceksiniz hatta çalmıyor olacak derse şaşmam

Elmadanda bu beklenir zaten akli sira marka avlicak

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir