Samsung, microSD hızını katladı!

Samsung, sıkça kullandığımız bu minik canavarlarların hızını ikiye katladı! İşte bizi bekleyenler...

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung, cep SD kartlarının hızını ikiye katladı!
Yazma hızı, en hızlı Class 4 karttan iki kat yüksek

Samsung, microSD kartların hızını önceki jenerasyona göre iki katına çıkaracak yeni microSD'lerin üretimine başladığını duyurdu.

Samsung'un yeni microSD kartları 32GB'a kadar veri saklayabiliyor ve 24MB/saniye okuma, 12MB/saniye yazma hızına ulaşabiliyor. Bu, 32GB Class 4 microSD kartların yazma hızının 2 katından fazlasına denk geliyor. Yeni kartlar, Class 10 olarak sınıflandırılacak ve full HD video depolamaya uygun olacak.

SD Kartlar, hızlarına göre Class 2, Class 4, Class 6 ve Class 10 olarak puanlandırılıyor. Class 4, 6 ve 10, yüksek çözünürlüklü video kaydında kullanılıyor. Class 10 ise Firewire gibi yüksek hızlı köprü ara yüzlerinde kullanılıyor.

Yeni 32GB'lık kart, Samsung'un hücre başına 3 bit, 20 nanometre NAND flaş bellek çiplerini kullanıyor. Samsung, 30nm'den 20nm'lik devrelere geçişin çiplerin üretkenliğini yüzde 30'un üzerinde artırdığını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

sene 1999, ilk bilgisayarımı almıştım. traktör gidi çalışan 4 gb lık (net3.5) hdd si o zamanlar en büyük kapasite idi. hey gidi günler heyy.. nerden nereye. 10 yıl sonrasını hayal edemiyorum.

ben de 16 gb a team var yazma da aşağı yukarı 16 mb okuma da da 22 mb gördüğüm oluyor pek fark göremedim (class 10)

yakında bluray oynatabilenlerde çıkar

Samsung yine gönülleri feth etti

Hizlari cok guzelde fiyatlari asagi inse dogrudan ssd fiyatlarini da etkiler ama 32gb microSD 100$ olduktan sonra pek bir anlam tasimiyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost