Samsung, Note 5'i Avrupa'ya getirmiyor

Samsung'un Note 5 planları, birçok ülkede Note 5'i bekleyenleri üzecek!

Samsung, Note 5'i Avrupa'ya getirmiyor

Samsung, geçtiğimiz Perşembe günü telefon serisine iki yeni amiral gemisi cihaz ekledi. Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5, şimdiye kadar akıllı telefonlarda gördüğümüz en yüksek özelliklere sahipler ancak bu cihazlardan biri, Avrupa'da satışa sunulmayacak. Bununla birlikte Note 5'in Türkiye'ye geleceğini daha önce öğrenmiştik.

Samsung, yeni Galaxy Note 5'i Avrupa'da satışa sunmayacağını söylüyor. Firma, büyük ekranlı amiral gemisini Avrupa'da yalnızca bir cihazla, yani Galaxy S6 Edge+ ile kısıtlıyor. Galaxy S6 Edge+, Quad HD çözünürlüklü kavisli bir Super AMOLED ekranla geliyor, ancak Note 5'in kalem desteğini sunmuyor. Avrupa, büyük telefon firmaları için çekici bir pazar olsa da sıkı rekabet, önde gelen firmaları etkiliyor. Galaxy Note 5'in bu durumun son kurbanı olduğu düşünülüyor. Anlaşılan o ki Samsung, doygunluğa yaklaşan Avrupa pazarında iki amiral gemisi satmaya çalışmanın yersiz olacağına inanıyor.

Bu durumun Avrupa'da Note 5'i bekleyenlerde hayal kırıklığına yol açacağından şüphe yok. Ancak mobil bölümünün gelirleri düşmeye devam eden Samsung'un mantıklı davranması gerekiyor. En azından Türkiye'de yaşayanlar için endişe edecek bir durum yok, çünkü cihazın Türkiye'ye geleceğini geçtiğimiz günlerde öğrenmiştik.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Cok sevindim oley :)) note 4 e guncelleme destegi cok olacak avrupa icin:)))

hazır olun birazdan apple fanboyları damlayacak (not: dn4)

su an samsung bayilerinde satışı bıle basladı. gold ve siyah 2699 tl

aman ne endişelendik ne endişelendik ! insanlar ölüyor yok yere bu ülkede her gün, tek derdimiz Note 5' in gelmemesi olsun

Türkiye'ye satsın tabi bizim telefon dahileri her yeni çıkanı alma hastalığına yakalanmış olduklarından ellerindeki note 4 leri satıp note 5 e para yatırırlar 1 ay sonra note 6 çıksa 5 i satıp 6 yı alırlar sorsan telefonla dünyayı kurtarıyorlar.

Note 5 türkiyeye geldi

Bu yorumlari okuyunca insan note 2 sini satip yeni note almaktan vaz geciyor.

Teknoloji sayfasinda, insanlar oluyor die yorum yapan kardesim millete laf yetistircegine ac elini bi fatiha oku

Avrupa doyum noktasına ulaştığı için tabet görmez. Türkiye'de maaşı 2000 TL olan insanlar 3000 TL'lik telefonlarla geziyorlar...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir