Samsung, o cezaya itiraz ediyor...

Samsung, mahkmelerin Apple lehine verdiği 940 milyon dolarlık dev cezanın peşini bırakmıyor!

Samsung, o cezaya itiraz ediyor...

ABD'de Apple'ın açtığı bir davada mahkeme, Samsung'u Apple ürünlerini taklit ettiği gerekçesiyle 940 milyon dolar ceza ödemeye mahkum etmişti. Ancak bu ceza, görünüşe göre Samsung'un rüyalarına giriyor. 

Samsung'un avukatı, bu miktarın Samsung'un tüm telefon ve mobil cihazlardan kazandığı kar kadar olduğunu, Apple'ın iddialarına konu olan zararın çok üzerinde olduğunu iddia ederek karara itiraz etti.

Apple, açtığı davada Samsung'un modellerinin Apple ürünlerinden çalıntı tasarım ve teknolojilerle üretildiğini iddia etmiş, mahkeme de Apple'ı haklı bulmuş ve Samsung'un eski modellerinin Apple ürünlerine fazlasıyla benzediğine hükmetmişti. Samasung ise, Apple'ın davada delil olarak gösterdiği "yuvarlak köşelerin" patent konusu olamayacağını ve ürünlerde yuvarlak köşeler kullanmanın Apple'ı taklit etmek anlamına gelmeyeceğini vurgulamış ancak ABD mahkemesinde başarılı olamamıştı. Bakalım, yeni itiraz Samsung'un 1 milyar dolar ceza ödemesinin önüne geçebilecek mi?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ABD olmayan adaleti bir zamanlar motorola ya da böyle sahip çıkmıştı ama ilahi adalet battı..

İki cihazda tasarım özürlüsü. Fakat bu tasarımı çalmak anlamına gelmiyor.

Yuvarlak köşenin patentini alan Applenin de, o patentini ona vereni de.....

18:37lerin ikisinede katılıyorum

appleı taklit ederek buralara geldin bi zahmet kar ettiğini de ver ...

Yuvarlak köşe patenti diye bir şey mi olur la, ilk telefon üreticisi de dikdörtgeni almış olsa o zaman 3. firma mecbur üçken mi yapacak telefonu :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir