Samsung, OLED davasında ilk adımı attı!

Samsung, diğer bir devin kendisine açtığı bu patent davasında ilk önemli adımını sonunda attı!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung, LG'nin davasında hamleyi yaptı

OLED televizyonlara henüz geçmedik ama teknolojiyle ilgili savaşlar çoktan başlamış durumda. Samsung, Eylül ayında LG'nin OLED ekranlarla ilgili patent davasına maruz kalmış, şirketin Galaxy S3, Galaxy Tab 7.7 gibi cihazlarının satışının yasaklanması istenmişti.

LG'yi daha önceden OLED teknolojilerini çalmakla ve hatta OLED teknisyenlerini çalmaya çalışmakla suçlayan Samsung ise bu dava üzerine şimdiye kadar bir şey söylememişti. Pazartesi günü sessizliğini bozan şirket, Seoul mahkemesinden LG'nin 7 OLED patentinin yok sayılmasını istedi. Samsung'a göre LG'nin teknolojileri, bu tür patentler için yeteri kadar orijinallik ve yenilik içermiyor.

LG, Samsung'a davayı açtığı sırada amacının sadece yatırımlarını korumak olduğunu söylemişti. Samsung ise yaptığı açıklamada bu hamlesiyle kendi patentlerini korumak istediğini söylüyor.

CES 2012'de her iki şirketin de 55 inç'lik televizyonlarıyla tanışmıştık. Ancak bu televizyonlar henüz satışa sunulmadılar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

solunan havanın bile patentinin alınabileceği bir günde lg nin patentleri yeterince orjinal değil diye patent sayılmaması gerektiğini düşünen samsung mahkemeye vereceğin parayı lg ye ver kullan o patentleri.. :p

Hırsız her zaman hırsız

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play