Samsung: Omnia halefi ufukta göründü mü?

Samsung'un popüler cep telefonu Omnia i900'un halefiyle ilgili ilk dedikodu ve resimler burada...

  • Halil Mollaoğlu
Samsung: Omnia halefi ufukta göründü mü?
Samsung i8910: i900'ün halefi mi olacak? (Resim: gaj-it.com)

İnternette Samsung cep telefonlarıyla ilgili dedikodular çıkmaya devam ediyor. Bu seferki dedikodu Omnia modelinin potansiyel halefiyle ilgili.

Samsung Acme i8910
Gaj-it.com sitesi Samsung Acme i8910 isminde dokunmatik ekranlı bir cep telefonunun resimlerini yayınladı. İnce telefon aynı Omnia modeli (i900) gibi büyük bir dokunmatik ekran üzerinde yönetiliyor ve GPS desteği var. Ayrıca cihazın yeni Nokia arayüzü ile çalıştığı da iddia ediliyor: S60 5th Edition. Bu arayüzü Nokia'nın ilk dokunmatik ekranlı cep telefonu 5800 XpressMusic kullanmıştı. 8 Megapiksellik kamera DivX formatında video çekimi yapabiliyor. WLAN, HDMI çıkışı da fonksiyon yelpazesi içinde gösteriliyor. i8910'un iki farklı sürümü olacağı düşünülüyor: Biri 8 GB diğeriyse 16 GB depolama alanı sunacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bir cok yabancı kaynaklı sitede Windows Mobile ile S60 arasında hangisi olabilecegi tartışılıyor anladıgım kadarıyla henüz bi netlik yok..Ama muhtemelen WM olur..

Sanırım S60 : http://www.unwiredview.com/2009/02/06/samsung-acme-i8910-runs-on-symbian-s60-5th-edition/

özellik olarak hep en iyisini vaadediyor ama bu göz boyamaktan öteye gitmiyor :( işte samsung adının bende çağrıştırdığı anlam bu .

divx formatında video çekimi ve hdmi çıkışı ilginççç

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play