Samsung, önemli bölümünü kapatıyor mu?

Samsung, bugüne dek büyük başarılar kazandığı bölümünü kapatmaya hazırlanıyor olabilir!

  • Ercan Uğurlu
Samsung, önemli bölümünü kapatıyor mu?

Akıllı telefonların gelişiminden kuşkusuz fotoğraf makineleri de etkilendi. Ancak dijital fotoğraf makinelerinin bundan pek olumlu etkilendiğini söyleyemeyiz; zira akıllı telefonlardaki gelişen lens teknolojileri, kullanıcıları özellikle kompakt fotoğraf makinesi almaktan uzaklaştırdı. DSLR'lar yoluna devam ediyor olsa da, Samsung artık kaçınılmaz sonun çok yakın olduğunu görüyor olabilir.

Koreli kaynaklardan gelen haberlere göre Samsung, dijital kamera bölümünü kapatacak. Her ne kadar piyasaya son sürdüğü NX500 fotoğraf makinesi pek çok kaynağa göre hibrit ASP-C sensör alanında pazar lideri olsa da, Güney Koreli şirket önümüzdeki yıl yeni bir model tanıtmayabilir.

Şirketin düşüncesi, dijital kamera tarafında iş yapan kolunu tıp ve akıllı telefon tarafına kaydırmak. Bu da Samsung'un önümüzdeki yıllarda geliştireceği yeni cep telefonu modellerinde daha başarılı kameraları görebileceğimiz anlamına geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

yıllardır dandik yazılımla milletti kazıkladılar batsalar üzülmem.

sanki SAMSUNG kapattı gidiyor... iSheep arızalar...

@GORT 5 yıl sonra samsam ın sonu bize Nokia yı hatırlatacak.

@GORT beyin bedava......

@04 Kasım 2015 19:22 Senin Kurtlu Elman Batar.Samsung Batmaz! Adamlardaki Arge Alt Yapi ve Teknoloji Hicbir Firmada Yok.Dokum Tesisi Ekran Bolumu Firmayi En Kotu Goturur. ?

Batar yada yatar dediğiniz bu firmalar, esnaf bakkalı mı ki hemen batsın.

@05 Kasım 2015 00:38 doğru diyiyorsunuz ama bu tip küresel ölçekli firmaların batışları sanki daha kolay gibi görünüyor. Debasa ölçekleri her türlü tehlikeye de deavasa bir hedef durumuna getiriyor.

Lg ve samsung ayni ulkenin firmalari mobil platform haricinde samsung ise yaramaz beyaz esya vs vs bolumlerinin hepsinde dunyada sony ve lg kapisir zaten bu yuzden lg ve sony cok pahali urunler ... bilgi " samsung bayii sahibi " ... zaten samsungun foto makinasi cikarmayacagi demek foto makinalarinin sonu demek deil hicbirzamanda biyle bisey olmayacak .. canon be nikon hala yasiyor ;) bos konusmayalim lutfen

bende hem analog hem dijital olympus var 5megapiksel idda ederimki ceptelofonlarının çektiği 10 mega pikselden daha net görüntü veriyor... ceplerin fotosunda bir hile var galiba..

Ne salakça yorum yapiyor bazi arkadaşar. Adamlar akilli dslr fitigraf makineleri eskisi gibi ragbet görmuyor. Ve bunu samsung gormus. Nasıl ojuyirsunda batacagı kaniaina vardın be adam? 1 yil onceden akıllı telefonlarada Bu lensler koymaya başlanacak. Samsung malmi ileriyi gòruyor. Pes vallahi oes adamlardaki arge hiç bir firmada yok. Kesin bunleri diyenler iphone fanatikleridir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play