Samsung optik zumu ceplere taşıdı

Cep telefonunda dijital zum ile uğraşmaya son. Samsung optik zumu ceplere taşıyor.

Samsung optik zumu ceplere taşıdı
Samsung'un SCH-W480'i, 5 MP kamerasını 3X optik zumla destekliyor.

İnce kasaya çok sayıda özelliği sığdırmasıyla tanıdığımız Samsung, bu kez çok farklı bir telefonla karşımıza çıktı. SCH-W480, önden bakıldığında standart bir kızaklı cep telefonu görüntüsüne sahip olsa da, diğer telefonlardan farklı olmasını sağlayan özelliği arkasında saklı. Telefonun arka kısmı, alışılmışın ötesinde, gerçek bir dijital fotoğraf makinesine benziyor. Aslında benziyor demek bile az kalır, çünkü SCH-W480'in 5 megapiksellik kamerası 3X optik zum ile desteklenmiş. Samsung, bugüne kadar dijital fotoğraf makinelerinde göremeye alıştığımız gerçek optik zum özelliğini cep telefonlarına taşımayı başarmış.

Kamerayı daha da çekici hale getiren ise, optik zum için objektifin dışarıya doğru açılmasına gerek kalmaması. "Inner zoom" adı verilen ve bugün pek çok kompakt dijital fotoğraf makinesinde kullanılan teknik, SCH-W480'de de aynen kullanılmış. Bu teknikte objektif kasa içerisinde hareket ediyor ve optik yakınlaştırma bu sayede çalışıyor.

7.2Mbps HSDPA, Bluetooth ve microSD bellek kartı desteği gibi özelliklere de sahip olan SCH-W480, galerimizdeki fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi, Anycall markasıyla piyasaya sürülüyor. Bu da, en azından bir süre için telefonu uzak doğu pazarından başka bir yerde göremeyeceğimiz anlamına geliyor. Telefonun satış fiyatı ise yaklaşık 580 Dolar olarak belirlenmiş.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Optik zoomun cep telefonlarında olmasını zaten bekliyordum ve de oldu ama geç oldu;çünkü bir tek o eksikti ve o da oldu;bundan sonra sıradaki özelliklerin ne olacağını merak ediyorum;GPS var ve diğerleri, o zaman ne eksik kaldı?
O eksiği bulabilecekler mi bilemiyorum...

bir iki sene önce çıkan nokia n93i de zaten optik zum var

Eksik bitmez kardeşim, şimdi analog tvli telefonlar yayılıyo, bikaç yıl sonra minyetür çanak antenli dijital tvliler çıkar, o da yetmedi, uydu interneti bağlanır, zaten bikaç yıl sonra çoğu telefonda standart işletim sistemleri bırakılıp pda sistemlerine geçilir, bilgisayarda yaptığımız her şeyi yapmaya başlarız, sonra oyunlar çıkar 3d kartları falan derken telefon için harici ekran kartı yaparlar hatta fan bile koyarlar :) al sana bilgisayar tarihini baştan alan bir teknoloji hikayesi...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir