Samsung, saatten fazlasını istiyor!

Akıllı saatler size göre olmayabilir. Ama Samsung'un planı, sizi bu fikrinizden vazgeçirtebilir!

  • Cem Şancı
Samsung, saatten fazlasını istiyor!

Wall Street Journal'in duyumuna göre, Samsung ilgi gören akıllı saati Gear'in aynı zamanda bağımsız bir telefon olarak kullanılabilmesi için çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor.

Kol saatinin aynı zamanda minik bir telefon olarak da kullanılabilmesini isteyen Samsung, böylece Gear'in, sıradan bir telefonun yapabildiği her şeyi yapabilmesini sağlayacak. Aynı zamanda bir kalp monitörü olarak da çalışacak olan yeni nesil Gear'in, benzer özelliklere sahip olacağı tahmin edilen Apple'ın iWatch'ına rakip olarak tasarlandığı da tahmin ediliyor.

Samsung'un yeni akıllı saat / telefonunun, yine Samsung'a ait olan Tizen işletim sistemini kullanacağı söyleniyor. Böylece Samsung, Android ekosistemi dışında bir ürün daha geliştirmiş olacak. Samsung'un Tizen'e yaptığı büyük yatırım düşünüldüğünde, çok da şaşırtıcı bir durum olmasa gerek...

Bu bilgi, güvenilir kaynaklardan gelmiş olsa da, Samsung henüz resmi bir açıklama yapmış değil ve konu tamamen bir dedikodu olarak kabul ediliyor. Yine de Apple'ın bu yıl duyurması beklenen iWatch'ına karşı Samsung'un da daha güçlü ve sansasyonel bir Gear ile ortaya çıkması hiç sürpriz olmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

çöp olacak...............

gear 2 ilk fırsatta edinmek istiyorummmm

Çok iyi olur

ah bir de bu saatin eski (ilk) sürümünün fotoğrafını koymasaydınız keşke diyeceğim ama sizin güncel teknoloji bilginizle paralel bir durum olduğundan söylemiyorum.

Sen de yorum yaz