Samsung sağlımıza da dikkat ediyor

Samsung, son canavarı Galaxy S3 ile sağlığımıza böyle önem verecek!

  • Ertuğrul Süngü
Akıllı telefonlar artık bize çok dikkat edecek
S Health sınırlı sayıda ülkede kullanılacak

Samsung ürettiği bunca muhteşem cihazın ardından, artık tüm teknolojisini insan sağlığı için kullanmayı düşünüyor ki yepyeni bir uygulama ile karşımıza çıktı.

S Health olarak adlandırılan uygulama, Galaxy S III ile hayatlarımıza girmiş durumda. Kullanıcıların kilolarını, kan basınçlarını ve de kan şeker miktarlarını takip etmelerini sağlayan S Health, Bluetooth ya da USB bağlantı isteyen bir dizi cihazla senkronize bir şekilde çalışıyor.

Pek tabii uygulamanın en büyük özelliği yine sosyal medya üzerinden zira önceden yapılan ölçümleri S Health'in hafızasına kayıt edebiliyor ve istediğimiz taktirde başkalarıyla paylaşabiliyoruz. Yapılan açıklamaya göreyse uygulama ile varılmak istenen sonuçlardan bir tanesinin de başka insanlarla bu sağlık sorunları hakkında paylaşımda bulunabilmek, kıyaslamalarla farklı sonuçlar elde edebilmek.

Uygulama ilk olarak Amerika, Güney Kore ve beş farklı Avrupa ülkesinde kullanıma açılacağı gibi, direk olarak Samsung App store üzerinden temin edilebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

ihealth,iphone ipadde ayni seyi uzun suredir yapior zaten bunlarda adini shealth koymus..:)

@05 Tem 2012 18:54 eee profesyonel hırsızın işi bu. ondan bundan arak yaparak göz boyama, şişirme, yüzsüzce piyasaya birbirinin aynı kopya ürünler sürme ve keriz milleti kaypaklama. bunların hepsi kimde mi var? yukarıya aynaya iyice bakın kocaman bir samsung yazısı göreceksiniz......

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost