Samsung, ses çipi deviyle anlaşamaya vardı!

Samsung, yeni Galaxy'ler için bu teknoloji deviyle birkaç sene sürecek önemli bir anlaşmaya vardı!

Samsung, ses çipi devi Wolfson'la anlaşamaya vardı

Adını daha önce duymamış olabilirsiniz, ancak Wolfson Microelectronics elektronik cihazlar için en iyi ses bileşenlerini üreten firmalar arasında. Samsung'un ise bazı ceplerinde beraber çalıştığı Wolfson ile Galaxy cep ve tabletler için birkaç senelik bir sözleşme imzaladığı ortaya çıktı.

Bir mikroelektronik ve yarıiletken araştırma şirketi olan Wolfson, tüketici elektronikleri piyasasına yönelik sinyal işleme ve karışık-sinyal çiplerinde yoğunlaşıyor. Wolfson'un çiplerinden faydalanan ceplerde kalite farkını hissetmeniz mümkün oluyor. Samsung'un Galaxy S, Galaxy S3, Note 2 ve Note 10.1 cihazlarında Wolfson'un ses çözümlerine yer verdiği biliniyor. Şirket, Galaxy S2 ve Note'da Yamaha'yı tercih etmiş, ancak S3'te tekrar Wolfson'a dönmüştü. Güney Koreli devin son uç nokta cebi Galaxy S4 de Wolfson WM5102 ses yongası sayesinde mükemmel bir ses kalitesi sunuyor.

Wolfson CEO'su Mike Hickey, yaptığı açıklamada bu anlaşmanın kendileri için önemli bir kilometre taşı olduğunu, Samsung'la birkaç senedir Galaxy cihazları için beraber çalıştıklarını ve iyi bir ses kalitesi sunmak üzere yeni Samsung cep ve tabletler üzerinde çalışmak için sabırsızlandıklarını söyledi

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

I love Samsung <3

Hiçbir zaman beats kadar iyi olmayacak.

@21 Nis 2013 14:10 sesten anlasaydın beatsin ne kadar berbat olduğunu da anlardın.

@21 Nis 2013 14:10 Sizin gibi özentiler her zaman beats kullanabilir ama gerçekten müzikten anlayan insanlar da bu yorumunuza müsait yerleriyle güler..

@21 Nis 2013 14:10 HTC Sensation İle çıkardı da ne oldu? Cızırtılanmalardan şikayet eden kaç bin kişi geri dönüş yapmışlar. Beats iniz Beatsın :D

her şey çakma plastikler için......

Valla s4 ile HTC one ı bir karşılaştırsınlar bakalım. Ses kalitesinde hangisi iyi ozaman belli olur.

Zenginin malı fakirin çenesini yorarmış. Ataları biraz dinleseniz....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir