Samsung, Siri'yi gözüne kestirdi!

Samsung, Galaxy S7 ile birlikte Apple'ın Siri'sine yeni bir "arkadaş" da getirebilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung, yeni bir sanal asistan geliştiriyor!

Sanal asistanlar, mobil cihazlarda işlerimizi kolaylaştırabiliyorlar. Apple'ın Siri'sine Microsoft ve Samsung tarafından alternatiflerin üretilmiş olması bunun bir işareti. Bununla birlikte Samsung'un asistanı S Voice, diğer seçenekler kadar güçlü değil.

Sammobile'ın haberine göre Samsung, bu durumu çözmek için mobil cihazlara yönelik yeni bir sanal asistan geliştiriyor. Asistanın yine S Voice uygulamasını temel aldığı, ancak çok daha güçlü bir arama işlevliyle ve akıllı uyarılarla geldiği söyleniyor. Yeni asistan hakkında şimdilik tüm bilinenler bunlar.

Samsung'un yeni yazılımlarını yeni donanımlarıyla birlikte ortaya çıkarmayı sevdiğini biliyoruz. Bu yüzden yeni asistanın MWC 2016'da ortaya çıkması beklenen Galaxy S7'yle beraber gelme ihtimali var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Iste android in sorunu bu bence bir androiid kullanicisi olarak bence gerek yok google now var zaten extra asistana ne gerek var ki google now bence çok fazla işe yarıyor varsın siri gibu benimle sohbet etmesin google now kargolarımı takip edip eve gidiş geliş sürelerimi tuttugum takımı ve hava durumunu çok güzel bir sekilde benim için ekranıma yerleş tiriyor bana yetiyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play