Samsung sürpriz yapabilir

Samsung hakkında bu söylenenler doğru ise bu işe ne Google sevinecek, ne de Apple...

Samsung sürpriz yapabilir

İletişim devi Verizon'un CEO'su Lowell McAdam, Cuma günü yatırımcılar için düzenlenen bir konferansta Samsung'un işletim sisteminin iOS ve Android'in ardından pazarda üçüncü sıraya yerleşebileceğini söyledi.

Bilindiği gibi Samsung'un telefonlarında şu anda Android ve Windows Phone kullanılıyor.  Ancak McLowell'a göre eğer şirket donanım konusundaki uzmanlığını yeni yazılımlarla birleştirmeyi başarırsa Microsoft ve Google'a bağlı olmaktan kurtulabilir.  McLowell bu görüşünü dile getirirken Samsung'un işletim sistemi Bada'yı kastedip etmediğini açıkça söylemedi, ancak Apple ve Samsung arasındaki patent çekişmeleri ve son mahkeme kararları nedeniyle Samsung'un Apple ile yollarını ayırabileceğini belirtti.

Pazardaki diğer işletim sistemleri üzerine de konuşan CEO, Windows Phone hakkında "Microsoft'un hoşuma giden tarafı, tek bir donanıma bağlı olmaması" dedi.  Şu anda Verizon, Windows 7 veya 7.5 ile çalışan dört cihazı kullanıcılarına sözleşmeli olarak sunuyor.

Şirket BlackBerry'yi de unutmuş değil.  Hafta başında bir Verizon yetkilisi, bu sene içinde BlackBerry 10 satışlarına başlayacaklarını açıklamıştı.

Samsung'un Bada üzerine yeniden çalışmaya başlayıp başlamayacağı bilinmiyor.  Ancak şirketin ürün skalasında telefonlardan tabletlere, hatta HD televizyonlara kadar bir mobil işletim sisteminin kullanılabileceği pek çok cihaz mevcut.  Daha da önemlisi, çok büyük bir servis sağlayıcının CEO'sunun bu konuda şirketi cesaretlendirmiş olması.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Bada 2.0 Forever

bence kastedilen işletim sistemi BADA değil TIZEN.

tizen de pazara girse süper olur...

"Samsung'un Apple ile yollarını ayırabileceğini belirtti." ne bağlantıları vardıki? Android mi demek istediler acaba?

samsung mu süpriz yapacakmış? ve buna google ve apple üzülecekmiş? zeki mürende bizi görecekmiymiş ? teh allam ya....

Samsung aptal bir firma, Apple'da milleti kandırarak para kazanan firma yani adam tanıtımında aynen şöyle diyor "tamamen yeniden dizayn edilmiş iphone5" ya resmen applecılarla dalga geçiyor!!!

Samsung ile Aplle yollarını ayırırsa, aplle ekran ve işlemci tedarikçide bir parça sıkıntı yaşar bence. Ama bu sıkıntılar kısa süreli olur gibime geliyor düşünülmesi gereken yeni tedarikçi Samsung kadar kaliteli olacakmı? Aplle bazen, bağzı konularda kimin bahçesinde oynadığını unutuyor.

Badamı 3. Sıraya yerleşecekmiş? Afedersiniz ama bir taraflarımla güldüm yani

@14 Eyl 2012 08:36 daha düne kadar samsung nokia nın onda biri olamaz diye gülüyodunuz..şimdide buna gülün..yarında başka bişeye gülersiniz..tabii gülecek biyeriniz kalırsa :)))

"Samsung'un Apple ile yollarını ayırabileceğini belirtti." ne bağlantıları vardıki? Android mi demek istediler acaba? demek istiyorki aphone ve diğer birçok ürünleri için işlemci ekran gibi parçaları apple için samsung üretiyor, samsung artık satmayabilir apple a bu parçaları.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir