Samsung Tab'lar bu tarihte güncelleniyor

Samsung'un şanslı Galaxy Tab'leri için Android 4.0 güncellemesi, bu yakın tarihte resmen geliyor!

Samsung'un tabletleri bu tarihte güncelleniyor

Samsung, The Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 7.7, ve Galaxy Tab 7.0 Plus tabletlerinin Android 4.0 güncellemesini Temmuz ayında alacacağını onayladı.

Android tabletlerde en önemli isimlerden olan Samsung, bu güncellemeyle şimdiye dek tabletlerde yaptığı en önemli güncellemeyi yapmış olacak. Android 4.0 "Ice Cream Sandwich", Samsung'un tabletlerine yüz ile kilit açma, daha iyi konuşmadan metne dönüştürme özelliği ve fazlasını getirecek.

Android 4.0, 2012'nin başlarında yayınlanmış olmasına rağmen az sayıda cihazda kullanılıyor. Google, Android 4.0'ı mobil platformlarda önemli bir değişim olarak görüyor, zira işletim sisteminin bu sürümü "parçalanma"yı engellemeye yönelik çok daha sıkı kurallara sahip.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

" Google, Android 4.0'ı mobil platformlarda önemli bir değişim olarak görüyor, zira işletim sisteminin bu sürümü "parçalanma"yı engellemeye yönelik çok daha sıkı kurallara sahip." dediniz. Goodgle tercüme mi kullanıyorsunuz? "parçalanma" dediğiniz nedir? bu yazılım ciahz etrafında koruyucu bir halka mı yapıyor?

parçalanma farklı sürümlerin kullanılmasını azaltmak ve tek güncel sürüm kullanmayı amaçlamak

parçalanmayı azaltmak istiyorsa tüm üreticileri güncelleme çıkartmaya zorlamalı google. öyle çıkarıp bırakmakla olmuyor. şuan 5 telefon falan 4.0 resmi güncellemesine sahip. diğer android sürümlerinin toplamının %5ine denk geliyor. parçalanma daha da büyüyor haberleri yok.

neden bu açıklama google'ın android 4'lü tabletinin reklamından hemen sonra geldi? samsung isteseydi, şimdiye kadar bu güncellemeleri yayınlayabilirdi...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir