Samsung tabletin sonu mu?

Samsung'un büyük ümitlerle piyasaya sürdüğü cihazın sonu, beklenenden çok daha erken geldi!

  • Ender Duman
Samsung tabletin sonu mu?

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8'in, dokunmatik tabletler için özel geliştirilen sürümü Windows RT'yi kullanan Samsung ATIV RT'nin sonuerken geldi. Almanya'da yapılan CeBIT fuarında tabletin geleceğine dair açıklamalar yapan Samsung, dinleyicilerde firmanın yavaş yavaş tabletten vazgeçmekte olduğu hissini uyandırdı.

Firma daha önce tabletin Amerika pazarına girmeyeceğini açıklamıştı. CeBIT fuarı kapsamında yapılan etkinlikteyse tabletin Almanya ve henüz açıklanmayan bir grup Avrupa ülkesinde satışa sunulmayacağı belirtildi. Samsung'un bu kararı almasında, perakende sektöründen gelen sinyallerin payı olduğu iddia ediliyor. Satış mağazalarının Windows 8 tabletlerin satışında sorunlarla karşılaştıkları, Windows RT'nin bu durumu pek değiştirmeyeceğini düşündükleri biliniyor. Bu durumun farkında olan firmalar da, işletim sistemini kullanan yeni modeller geliştirmeye isteksiz görünüyorlar: 2013 yılı içinde bir Windows RT tablet üreteceğini açıklayan tek firma Acer.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Tabletin işletim sistemi windows 8 olması saçmalık klavyesi bile yoktur.

samsung un tableti alınır mı surface dururken...

eeeee plastikci samsung artık her alandada her yerde olma!yeter bırakda tabletleri işi bilenler üretsin sen sadece açık alanda ama başka hiçbir yerde çekmeyen galaxy tellerinle meşgul ol biraz.

Windows masaüstü pazarından mobil pazara geçmemeliydi firmalara büyük zarar veriyor. Nokia'da Windows'a güvenip iş yapıyor ama ürünlerinde Android kullansaydı Windows'dan para dilenmek yerine Samsung'un azılı rakibi olabilirdi.

@09 Mar 2013 21:33 sen çok biliyn hayat riskdir şirketler kendi aralarında sık sık kullanırlar bu sözü

windows rt hiç bi işe yaramaz google chrome bile yüklenmiyor internet explorer donuyor

acele işe şeytan karışıyo hala farkında değiller 6 ayda bir yeni bir ürün çıkarırsanız ne bekliyonuz teknoloji sevdalısıyız ama o kadarda keriz değiliz hem akıllı tel. hem tablet alacak kadar.

samsungdan tablet olmaz tablet dedin mi ipad

samsung win 8 li tabletlerden vazgeçmesinin asıl sebebi yakın zamanda piyasaya sürdüğü ultrabook tablet melezi yeni oyuncağı. tek tuşla kasasından ekranı komple sokup tablet olarak kullanılabılmesi windows kullananlar için daha pratinık ve daha kullanışlı. aynı anda hem tablet hemde ultrabook almaktan kurtulabılıyorsun.

@10 Mar 2013 11:32 Bahsettiğin cihazı içinde atom işlemci var, yani dandik.

Microsoft dayattı bunu başka birşey değil Samsung zaten android ile piyasada.Corei5 işlemilisi süper.

Sen de yorum yaz