N120: Samsung'un yeni netbook'u sahalarda

Taşınabilir PC dünyasına hızlı bir giriş yapan Samsung, yeni netbook'u N120 ile hız kesmiyor...

Samsung N120'nin özellikleri

Samsung N120'nin özellikleri

Intel Atom N280 işlemci
Samsung N120, netbook kullanırkenkeyifli bir Internet deneyimi yaşatmak için özel olarak tasarlanan Intel'in en küçük ve en düşük enerjili işlemcisi Intel Atom işlemcisini içeriyor. Yepyeni bir mikromimari üzerine kurulan Intel Atom işlemci, enerji etkinliğini artırıyor ve bu sayede batarya ömrünü uzatıyor. Aynı zamanda daha fazla mobil performans ve sisteme yanıt verme özelliği sunuyor.

Orijinal Windows XP Home
Birçok multimedya özelliği ile donatılmış olan Windows XP Home Edition netbook'unuzun gerçek potansiyelini kullanabilmenizi hedefliyor. Özellikle evde kullanıma yönelik olarak tasarlanmış olan Windows XP Home Edition, dijital çağın heyecan veren deneyimlerini parmaklarınızın ucuna taşıyor. Dijital resimlerden, müzik parçalarına, videolardan kendinize ait ev ağı kurmanıza kadar birçok uygulamada Windows XP Home Edition dijital çağa kolay geçişinize yardımcı oluyor.

Daha zengin ses
2 adet 1.5 vatlık stereo hoparlör ve sub-woofer'a sahip entegre SRS 2.1ch sistemi sayesinde kullanıcılar hareket halindeyken zengin multimedya deneyiminin keyfini çıkarıyor.

Geniş klavye
10.1''lik netbook'taki 12'' klavye sayesinde çok daha kolay ve hızlı yazı yazılabiliyor. Küçük boyutuna karşın ergonomik tasarımı ve tuşlar arasındaki ideal mesafe ve geniş touchpad'i ile bilekler daha az yoruluyor, daha az hata yapılıyor, daha hızlı yazı yazılabiliyor ve çok daha keyifli çalışılarak, daha verimli sonuçlar elde ediliyor.

İnce ve zarif tasarım
Kendi sınıfında öncü sayılabilecek zarif ve ince tasarımı kullanıcıların hareket halindeyken çok daha fazla işlem yapabilmesine olanak tanırken, Samsung N120 görüntüsüyle de dikkat çekiyor. El çantasında, valizde ya da iş çantasında rahatlıkla taşınıyor.

Daha uzun ömürlü pil
Uzun ömürlü 6 hücreli batarya herhangi bir güç kaynağından bağımsız olarak, hareket halindeyken daha uzun performans için 10.5 saate kadar sürekli kullanım olanağı sunuyor ve maksimum hareket özgürlüğü sağlıyor. Samsung N120'nin enerji etkin LED ekranı da bataryanın daha uzun ömürlü olmasına katkıda bulunuyor.

Hafif
Yalnızca 1.28 kg olan ağırlığa sahip olan (6 hücreli pil dahil) ultra hafif netbook, hareket halindeyken dahi maksimum performans sağlamak için gelişmiş bağlantı olanakları, ergonomik klavye gibi kapsamlı fonksiyon ve özellikler birarada sunuyor.

Dayanıklı kasa
Sağlam Samsung Duracase kasa dayanıklılığı ve güvenilirliği sağlıyor ve kullanıcılarına güven veriyor. Samsung N120 netbook, kalitesini test etmek için 54 zorlu testten geçirildi. Bu testler arasında ani ısı değişiklikleri, elektrik akımında dalgalanmalar gibi zorlayıcı testler yer alıyor.

Sevdiklerinizle sürekli bağlantıda olun
Entegre 1.3 megapiksel çözünürlüklü dijital hareketli kamerası ile arkadaşlarınız ya da aileniz ile sürekli bağlantıda olmanız için video-konferans ya da canlı mesajlaşma gibi yöntemler sunuyor. Kamera sabit kameranın çözünürlüğünü ve görüntü kalitesini, video kameranın yüksek çerçeve hızı ile biraraya getiriyor.

Basit veri paylaşımı
3'ü 1 arada hafıza kartı okuyucusu, 3 adet yerleşik USB bağlantı noktası ve Bluetooth 2.0+EDR (Artırılmış Veri Hacmi ) gibi gelişmiş bağlantı araçları ile basit veri paylaşımına olanak sağlıyor. Bu araçlar sayesinde kullanıcılar kolayca fotoğraf, film ve verileri tüm modern kameralara, diğer multimedya cihazlarına ya da ses-görüntü aygıtlarına aktarılabiliyor.

Sağlıklı çalışma ortamı
En son medikal teknolojileri kullanan Samsung'un antibakteriyel klavyesi bakterilerin yaşaması ve üremesini imkansız kılan özel bir madde ile kaplıdır. Böylece gerçek anlamda tüm bakteriler yok edilir, netbook sürekli temiz kalır ve çok daha hijyenik bir çalışma ortamı yaratılmış olur.

Çevre Dostu
Samsung'un kendi sertifikasyon markası (ECO) çevre dostu özellikleri garanti eder. Bu özellikler arasında, tehlikeli madde ve materyallerin çıkarılması, etkin enerji tüketimi ve çevreye daha duyarlı materyallerin kullanımı yer alır.

Garanti
Tüm bu üstün özellikler bütün Samsung dizüstü bilgisayarları için geçerli olan sınıfının en gelişmiş garanti hizmetleri ile destekleniyor. Dizüstü bilgisayarda bir arıza ya da hatanın oluşması durumunda Samsung'un uluslararası garanti altyapısının hizmetleri devreye giriyor ve kullanıcıların en kısa zamanda işlerine geri dönmeleri için ürünü alarak hızlı bir şekilde onarıyor ve geri veriyor. Bir sene geçerli uluslararası garantinin yanı sıra Türkiye'de garanti kapsamı 2 senedir.

Servise kadar yorulmayın...

Türkiye'de sunulan teknik destek hizmeti ile arıza durumunda kullanıcılar, 444 77 11 numaralı destek hattını arayarak ürünü istedikleri yerden aldırarak, üründeki sorun giderildikten sonra da istediklere yere teslim ettirebiliyorlar. Halihazırda Türkiye'de 13 adet servis noktası bulunuyor; 2009 yılının sonunda kadar servis noktası sayısının 30'a çıkarılması planlanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

helal olsun samsung a artık çıkartmadığı elektirikli alet kalmadı diyebiliriz.
televizyondan bilgisayara telefondan ankastre mutfak eşyalarına kadar çok geniş yelpazesi var. bütün herkese kök söktürüyor

Hala N270 işlemci. N280 e göre yüzde elli daha fazlaenerji tüketiyor. Fiyat farkı birkaç dolar.Neden modası geçmiş işlemcikullanılıyor anlamıyorum. Düşünün N280 kullanılsaydı 20 saate yakın kesintisiz kullanım, ama adım adım çıtayı yükseltiyorlar. Biz Türkler yutmayız artık çünkü chip var ve teknolojiyi takip ediyoruz. Teşekkürler Chip

ürettiği tüm ürünler, piyasaya yeni sokmasına rağmen bir numara oluyor. yapınca en iyisini yapıyorlar. bravo samsung a

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir