Samsung'tan dokunmatik geleceğin videosu!

Samsung'un yeni videosu, bugün size çok uzak gibi görünse de, etkileyici planlara işaret ediyor!

Oynat Samsung'tan dokunmatik geleceğin videosu! Samsung'un dokunmatik ve kavisli ekranların geleceğini hayal eden videosu ortaya çıktı!

Samsung bir süredir kavisli ekranlarıyla teknoloji dünyasını meşgul ediyor. Yeni ortaya çıkan bir videoda ise firma, her yanımızın kıvrımlı, dokunmatik ekranlarla sarıldığı yakın geleceği hayal ediyor.

Kasım'da Samsung Display'in YouTube kanalına yüklenen, ancak listelenmediğinden henüz keşfedilen 3 dakikalık video, kahve termosundan kahvesini yudumlayan adamla başlıyor. Nesnenin etrafını saran dokunmatik ekran, adamın parmak izini tanıyor ve nasıl olduğu bilinmeyen bir şekilde adamın sağlık durumunu gösteriyor.

Videonun geri kalanında farklı alanlarda kullanılan çeşitli dokunmatik ekranlar gösteriliyor. Bunlar arasında hazırlanan yemeğin gıda değerlerini gösteren bir kesme tahtası, küçük bir kız öğrencinin kullandığı, yere düştüğünde kırılmayan bir tablet, etkileşimli bir ekrana dönüşebilen otomobil penceresi var.

Videoda görecekleriniz size bugün çok uzak gibi görünebilir, ancak bu teknolojiyi gerçeğe dönüştürmek o kadar da zor değil ve belki de 10 sene içinde Samsung'un hayallerinin gerçek olduğunu görebileceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

dedikleri kırılmaz ekranı yapsalar da rahat etsek

Ah nerde o CRT ekranlar 6600'lar teknolojinin bile suyu çıktı artık

Buda olur...

İleride teknolojinin bu kadar ilerleyeceğine inanıyorum. Zira daha 5 yıl önce bilgisayar kullanamazdık şimdi ne düzeylere geldiler. Televizyonlarda aynı şekilde. Bunlarda bu kadar gelişecektir. Ancak bu kadar fazla teknolojiye gerek var mı ? Asıl soru bu.

adamlar hazırlamış.

Gelecekte bu zamanda yasamak isterdim bunlari yasayip hissetmek icin.Bunlarin olacagina ben kendi adima inaniyorum samsung yapar. Ayrica şu apple cilerin de o zamani gormesini isterdim en azindan kendilerini bir seyden sanmazlar di sonra.

Müthiş müthiş müthiş

bunlar bence çok film izlemiş

Yapilmistir coktan aslinda. Ancak once eskiyi sat felsefesi yüzunden bunlari daha sonra gorecegiz...

Samsung daha öncelerde de buna benzer reklamlar çıkarıyor mesela Galaxy Gear'ın bir reklamında da böyle bir video vardı. Demek istediğim teknoloji ile hayatımız sevgi dolu, mutlu bir ortama dönüşecekmiş gibi videolar bana çok yapmacık geliyor. Teknolojiye tabii ki karşı değilim ama bu tip videolar gerçekten beni benden alıyor.

bugunun işini yarına bırakma

gavur yapıyo be

otomobil camı hoş olmuş...

samsung onları da plastik yapar kanser eder bizi

Bunlar olunca gercek hayata yer kalıcakmı??

Araba camı ile sınıf tahtası(?)'nı çok beğendim.

günümüz teknolojisi ile yapılacabilecek işler ama bir çok pahalı olur sanırım.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir