Samsung'tan Note 3'lü bisiklet prototipi!

Samsung, CES'te sadece TV ve tabletler ile yetinmedi! İşte Koreli devin herkesi şaşırtan bisikleti.

Samsung'tan Galaxy Note 3'lü bisiklet prototipi!

Bisikletiniz üzerinde giderken telefonunuzu kullanmayı denediyseniz, bunun çok da kolay olmadığını bilirsiniz. Samsung'un yeni prototipi bu sorunu çözmeyi amaçlarken, telefonunuzu da şarj ediyor.

Samsung'un Trek Bikes ile beraber çalışarak geliştirdiği prototip bisiklet, gidona yerleştirebileceğiniz bir Galaxy Note 3 istasyonuyla geliyor. Telefonu şarj edebilen bisiklet, aynı zaamnda hız, mesafe gibi çeşitli veriler göstererek telefonunuzu bir tür fitness sayacına dönüştürüyor.

Bisiklete entegre edilmiş olan istasyon sayesinde Maps uygulamasını gözünüzün önünde tutabiliyor, yolunuzu kolayca bulabiliyorsunuz. Çalan müziği değiştirmek gibi işlevlere ulaşmak için durmanıza da gerek kalmıyor.

Samsung, prototipin son aşamaya ulaşması için kat edeceği yolun çok olduğunu, bu sürecin birkaç ay ve hatta yıl sürebileceğini söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ve düştüğünüz zaman gidip yenisini alıyorsunuz

Nays.........

burdaki olayı zeki bir ortaokul öğrencisi rahatlıkla yapabilir, hatta bunu yapmakla övünemez bile çünkü çok basit birşey. daha neyine samsung; prototipin son aşamaya ulaşmasına daha seneler var diye açıklama yapıyor?

@09 Oca 2014 23:29 o zaman sen yap kardeşim. daha bir şeyi birleşik yazıyorsun yapılmış teknolojik bir yeniliğe laf ediyorsun

@10 Oca 2014 10:48 İyide bir adet tutacak yapar telefonunu ona koyarsın. Tekefonunda orada açık kalır. Pedallar döndükçe telefonunu şarj edecek bir sistem takarsın. Ve bitti

biz kaçırdık mı yahu bu seneki ces in ana konusu fitness aerobik jimnastik v.b mi olmuş?

tüketici elektroniğinin cıvkı çıktı. yıllardır yerimizde sayıyoruz. adam akıllı yenilikçi birşeyler çıkmıyor artık. fuarda lise projesi tanıtmak nedir ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir