Samsung'da "tasarım" devrimi!

Samsung'un attığı bu adım, birbirine benzeyen Galaxy tasarımlarının bittiğini gösteriyor olabilir!

  • Cem Şancı
Samsung'da "tasarım" devrimi!

Samsung, tasarım mantığında yeni ufuklara yelken açtığını, tasarımcısını değiştirerek gösterdi.

Samsung'un yeni tasarım şefi olan  Lee Don-tae doğrudan Samsung'a, Yoon Boo-keun'a bağlı olarak çalışacak. Lee Don-tae daha önce Tangerine isimli, Londra'da kurulu tasarım şirketinin başkanıydı. Bu şirket aynı zamanda Apple'ın ünlü tasarımcısı Jony Ive'nin de eski şirketi. Lee Don-tae'nin daha önce British Airways için de çok önemli logo çalışmaları yaptığı biliniyor.

Samsung ise son telefonlarının büyük tepki alan çoğunlukla plastik materyale dayalı benzer tasarımlarını hazırlamış olan eski tasarım ekibini geçtiğimiz Mayıs ayında işten çıkarmıştı. Lee Don-tae ise şimdi Samsung'un genel tasarım mantığını değiştirecek ve neredeyse tüm ürünlerinden sorumlu olacak.

Bakalım Samsung metal ve etkileyici görünümlü, karizmatik telefonlar ortaya koyabilecek mi? 

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Haha guldurmeyin beni samsung ve tasarım bir arada kullanılamayacak ikş kelime

samsung asla ve asla bir nokia kalitesinde telefon yapamaz

@17 Oca 2015 17:26 bir nokia değil 10 nokia kalitesinde yapar.

"Samsung ise son telefonlarının büyük tepki alan çoğunlukla plastik materyale dayalı benzer tasarımlarını hazırlamış olan eski tasarım ekibini geçtiğimiz Mayıs ayında işten çıkarmıştı." Sanki bütün telefonun tasarımından sonra piyasaya sürülmesinden onlar sorumlu; tasarım ekibinden farklı bir çizim isteseler yapmayacaklar el mahkum ne yapalım çıkaralım deyip çıkaracaklar sanki; günah keçisi diye olarak kurban edilmişler işte. Daha ucuz olsun diye plastikten yap sonra 3 kuruşa maliyeti olan ürünü 30 kuruşa sat; sonra da biz değil sorumlu tasarım ekibi de; onları işten çıkar.

yeni yıldan tek temennim samsung un bu piyasadan yok olmasıdır. teşekkürler...

Samsung s3 ile kilit ekranı animasyonları ve okuma işlevi sayesinde bişeyler yaptı ondan sonra her telefon beklenti altı. Dahada kurtaramaz paçayı

Biraz geç kaldı ama hatanın neresinden dönerse kardır

Ne aciniz var samsungdan

İşte beklediğim adım. Samsung'da sevmediğim bir şey varsa o da tasarımdır.

samsung bariz şekilde tüm malzemelerini kalitesiz kullanıyor, düşmanlık değil ama antipati beslenmesi doğal

Evet ya ne o, dikdörtgen, önünde ekranı, üstünde bir iki tuş böyle telefon mu olur. Yapıcan beşgen, tuşu olmayan hislerinle kullanıcan.

Samsung'un sorunu tasarımcısı değil Apple'ı taklit etme ve kullanıcılarını kazıklama hevesi.

@18 Oca 2015 09:42 aynen kardeşim apple taklit etme tezine sonuna kadar katılıyorum bugün bimekste son çıkan samsung telefonları inceledim neredeyse tamamında iphone 5 tarzı alüminyum kenarlar ve elmas kesim taklidi yapmış, ön tarafın tamamını cam kaplama tasarımını da apple dan araklamış bu samsung değişmeyecek artık ümidim yok.

bana kalırsa androidde devir intel asus devri samsung falan hikayeyi bitirmeye başladı bejce

samsung tasarımları sanki devre kartının dışı kullanırken zarar görmesin diye geçirilmiş plastik koruma kılıfı gibi bir ekip mi tasarlıyomuş bir de o telefonları çok ilginç... bir yaşıma daha girdim.

tasarım ne kardeşim eline yakışsın kullanımı rahat olsun yeter

En kötü tasarıma sahip firma ama bir numara, çok ilginç.

Sen de yorum yaz